Spekulace : Rosický a návrat do Bundesligy?

 

V německých médiích se začínají objevovat informace, že Tomáš Rosický je v hledáčku několika klubů Bundesligy. Mezi hlavní favority podle všeho patří 1. FC Köln a Borussia Dortmund.

Právě vedení klubu z Kolína je podle informací Bildu k získání Rosického nejblíže. Trenér klubu je názoru, že jeden kvallitní hráč v podobě Lukase Podolského není garancí špičkových výkonů ofenzívy a dělá vše pro to, aby na sever Německa zamířil 30 letý Rosický.

S ohledem na špatnou formu odehrál Tomáš Rosický v této sezóně v Arsenalu málo zápasů, obvykle však nastupoval (14x) jako náhradník. To, že se jedná o poslední sezónu Rosického na severu Londýna, je tak velice pravděpodobné. I s ohledem na známý názor trenéra Wengera na hráče starší 30 let.

Jestli se Kolín rozhodne získat Rosického, bude si muset připravit částku mezi 5-8 milióny liber. Takové odstupné by mohlo údajně přesvědčit managera kanonýrů k prodeji tohoto hráče. Vážným soupeřem pro kolínský tým však má být podle informací Bildu dortmundská Borussia.

/různé/