Rosický: I bez Henryho jsme silní

 Tomáš Rosický v rozhovoru pro eurosport o začátku nové sezony..

Premiership začíná za dva dny, cítíš už tu atmosféru ?

" Anglie je fotbalová země, každý se těší na start nového ligového ročníku. Můžu říct, že i v naší šatně pozoruji velké očekávaní. Atmosféra se změnila, je jasné, že start nového ročníku se blíží."

Začínáš druhou sezonu v Arsenalu. Očekáváš zlepšení ?

" Doufám, že to bude mnohem lepší, i když jsme přišli o Henryho. I přes tuto ztrátu má tým obrovský potenciál. Skutečnost, že Thierry opustil klub bude znamenat, že naší útočníci se poperou o nejlepšího střelce klubu. Je jedno jestli to bude Robin, Emmanuel nebo Eduardo. Zatím se všechno točilo kolem Henryho ostatní útočníci byli v jeho stínu. Pomůže jim to.Viděli jste, že van Persie je schopen převzít odpovědnost za tým. Odehrál výborné přípravné zápasy, umí dát góly. To samé očekávám od Adebayora, který je zraněný. Má všechny vlastnosti jaké by měl útočník mít."

William Gallas řekl, že Arsenal bude hrát jiným stylem. Jaký bude rozdíl ?

" Nezměnili jsme náš styl a nemáme to ani v plánu. Gallas měl spíše na mysli, že zápasy typu Sheffield z minulé sezony se nesmí opakovat. Takové týmy mají taktiku založenou na bojovnosti. Předsezonní zápasy ukázali,že jsme se v tomto směru zlepšili. Například poslední zápas proti Ajaxu, který hrál velmi agresivně a zákeřně, ale byli jsme trpěliví a 86 minutě jsme dali vítězný gól. Gallas to myslel určitě takovým způsobem a ne abychom změnili náš styl hry."¨

Spousty expertu si myslí, že Arsenal během léta citelně oslabil a není schopen bojovat o titul.

" To mně nezajímá. Ano, Manchester a Liverpool utratili spousty peněz a my jsme za nimi v tomtro aspektu zaostali. Ale víme, že jsme kvalitní tým. Pokud někdo tvrdí, že budeme hrát nahoře nebo dole v tabulce tak to pro mně není důležité. Skutečnost, že někdo investoval spousty peněz prakticky neznamená, že vyhraje titul. Věříme, že jsme dobrý tým a budeme hrát na špici. Jsem si jistý, že pokud nezopakujeme hloupé chyby z minule sezony můžeme hrát o titul. Na druhou stranu je vidět kvalita ligy. Kluby utratili spousty peněz, aby posilili své sestavy. Liverpool, ManUtd., Chelsea udělali kvalitní přestupy. Ale i týmy ze středu tabulky jako jsou Newcastle, Man City nebo Tottenham koupili výborné hráče. Síla ligy roste. "

Ve srovnáním s loňskou sezonou je Arsenal slabší nebo silnější ?

" To záleží jak se vyrovnáme se ztratou Henryho a Ljungberga. Freddie byl důležitou současti našeho týmu, i když loni toho moc nenahrál. Jinak kádr zůstal stejný. "

Budete v základní sestavě v úvodním zápase proti Fulhamu ?

" Uvidíme."

Co tvé zranění už je to v pořádku ?

" Ano. Už je to v pořádku. Uvidíme jestli mně Boss nominuje. Zatím nevím jestli budu v záklasní sestavě."

/ eurosport /