Rosický je po operaci!

  

Tomáš Rosický dnes v pravé poledne v pražské Ústřední vojenské nemocnici absolvoval operaci, při níž mu byly vyjmuty všechny čtyři zuby moudrosti. Nyní už je reprezentační záložník probuzen z narkózy a cítí se dobře.

Po operačním zákroku to  pro www.rosickytomas.com uvedl primář oddělení ortopedie, traumatologie a rekonstrukční chirurgie Jiří Fousek, který je současně lékařem národního týmu. Podle Fouska by mohl být Tomáš nejdéle ve středu propuštěn do domácího léčení, s lehkým tréninkem by mohl začít koncem týdne.

Podle Fouska operace probíhala standardním způsobem. "Tomáš absolvoval operační zákrok, při kterém došlo k odstranění všech čtyř zubů moudrosti a jeho pooperační stav odpovídá rozsahu operace," uvedl Fousek. Pokud by se prý rekonvalescence odehrávala podle obvyklého vývoje, propustí Tomáše ve středu. 

K operaci došlo na základě zjištění britských specialistů, podle nichž mohou mít zuby moudrosti souvislost s řadou svalových zranění, kvůli kterým Tomáš několikrát během sezony absentoval