Rosický : Můj gól by mohl rozhodnout

 

Tomáš Rosický doufá, že jeho gól proti Leytonu Orient by ho mohl dostat zpátky do formy.

Jen několik dní po zápasu České reprezentace se opět český záložník prosadil a vstřelil další gól, tentokrát hlavou, který přišel po centru Nicklase Bendtnera. Jeho gól proti Leytonu Orient byl první za Arsenal od ledna 2010 a sám byl z něho překvapen.

„Je to pravda, moc takových gólů nevidíme“, řekl Rosický.

Byl to dobrý centr od Nicklase Bendtnera a já jsem pouze musel trefit balon do protějšího rohu za brankáře“.

„Naštěstí to dopadlo dobře a byla to velká úleva. Je pravda, když lidé říkají, že takové věci mohou pozvednout sebevědomí a doufám, že v tom budu pokračovat i nadále“. Vstřelení branky bylo pro českého záložníka velice důležité a doufáme, že vše se v dobré obrací.

Rosický při středečním vítězství 1:0 proti Stoke City zůstal na lavičce, ale sám třicetiletý hráč věří, že svojí příležitost dostane a přispěje tak k pozvednutí pohárů na všech čtyřech frontách.

Všichni musíme být trpěliví“, řekl Rosický. „Samozřejmě, že chce každý hrát a to je důvod, proč je tým tak úspěšný ve všech soutěžích – Máme dobrý tým a manažer si může vybrat, kdo nastoupí“.

„Jsme jediný tým, který je stále ve všech čtyřech soutěžích a to jen proto, že máme dobré hráče. Měl jsem těžké období, byl jsem nemocný a vždy chvíli trvá, než se hráč vrátí. Momentálně se cítím opět lépe a doufám, že si svoji formu udržím, protože chci týmu pomoci, jak nejlépe budu moct“.

Zdali přispěje svým výkonem ve finále Carling Cupu se bude odvíjet od zdravotní situace Fabregase. Ať tak či onak, Rosický nemá pochybnosti o nedělním finále ve Wembley.

„Bude to velice důležité pro celý tým“, řekl Rosický. „Je tu plno mladých hráčů, kteří ještě dosud nevyhráli žádnou trofej, ale teď mají šanci“.

Pro všechny to bude veliký impuls – Myslím si, že porazit Birmingham by vedlo k více úspěchům a mohl by to být obrovský krok do budoucnosti.

„Jakmile jednou ochutnáš jak skvělé je pozvednout pohár, budeš chtít stále více. V neděli to pro nás bude životně důležitý“, zakončil Rosický./arsenal.com/