Rosický: Neodepisujte nás

rosaTomáš Rosický věří Arsene Wengerovi a jeho přestupové politice. Také zlehčuje obavy a strach z toho, že Arsenal v nadcházející sezoně nebude údajně tak silný. Mathieu Flamini opustil Emirates Stadium na konci minulé sezony a Alexander Hleb a Gilberto Silva ho v posledních týdnech následovali. Existují také spekulace o odchodu Emmanuela Adebayora a Cesca Fabregase, ale ohledně toho zůstává Rosický klidný.

Český reprezentant věří Arsene Wengerovi a jeho počínání na přestupovém trhu a je si jistý, že Arsenal vstoupí do sezony stejně tak skvěle jako v poslední sezoně, kdy se musel vypořádat s odchodem klubové legendy Thierry Henryho.

“ Je to hodně podobné minulé sezoně. To jak nás všichni odepisují, “ řekl Rosický pro deniksport.cz.

“ Nyní to bude stejné. Pár lidí odešlo, ale já věřím tomu, že si s tím Boss poradí.“

“ On ví co dělá. Já osobně nemám menší cíle a myslím, že nikdo ze zbytku týmu je nemá.“

“ Určitě to byl výborný střed hřiště a je to škoda, protože jsme na sebe byli zvyklí a rozuměli jsme si.“

“ Na druhou stranu pokud chtěli odejít bylo to jenom jejich rozhodnutí.“

Samir Nasri posílil tým v létě a očekává se, že nahradí Hleba, ale Rosický nevěří, že by Wenger přivedl náhradu za Cashminiho.

Tomáš věří, že Abou diaby by mohl být pověřen touto klíčovou rolí a tipuje ho na hráče, který v letošní sezoně na všechny hodně zapůsobí.

“ Nevím jestli Boss na tohle místo někoho přivede, “ řekl Rosický.

“ Myslím, že Diaby dostane šanci hrát často na místě, kde hrával Flamini. On hrál na levé straně na mé pozici, když jsem byl zraněný, ale on je více střední záložník, stejný typ jako Patrick Vieira.“

“ Očekávám od něj hodně a jak ho znám z tréninků, takévím, že je proti němu strašně těžké hrát. Má dlouhé nohy a je vážně podobný Vieirovi. Podle mého názoru je to schopný a výborný hráč.“

Sky sports