Rosický podepisuje nový kontrakt

alt

Český internacionál Tomáš Rosický dnes podepsal novou smlouvu s Arsenalem FC.

Devětadvacetiletý Rosický, který do Arsenalu přestoupil v květnu 2006 z Borussie Dortmund, již nastoupil k 76 zápasům, v nichž vstřelil 14 branek. Přestože chyběl značnou část posledních dvou sezon díky vleklému zranění, dokázal se Tomáš vrátit zpět a pomoct svému týmu v boji o domácí i evropskou soutěž, svými přesnými přihrávkami a tvořivostí.

Za českou reprezentaci Rosický odehrál 69 zápasů, kdy se vykopal od týmu do 15-ti let až na ten nejvyšší level. Svou zemi reprezentoval na Euru 2000 a 2004 a také v roce 2006 na Mistrovství světa.

„Jsem nesmírně šťastný, že jsem s Arsenalem podepsal novou smlouvu. Poslední dvě sezony pro mě nebyly jednoduché kvůli zranění, ale je jasné, že má ve mně klub důvěru. Já pevně věřím, že mám co nabídnout klubu, spoluhráčům i všem fanouškům. Dobře jsem se tu zabydlel a věřím, že máme na to, dosáhnout něčeho velkého. Těším se na příští měsíce a doufám, že na konci sezony budeme slavit.“

Manažer Arsene Wenger dodává: „Mluvil jsem mnohokrát o Tomášových kvalitách a o jeho přínosu pro tým, nejen na hřišti, ale i mimo něj a opravdu cítím, že to tento nový kontrakt reflektuje. Tomášova předvídavost a vedení balonu jsou úchvatné a vím, že z toho budeme v příštích sezonách těžit. Tomáš má velký talent a jsme potěšeni, že spojil svou budoucnost s Arsenalem.“

Rosický je již 15-tý hráč od května 2009, který s námi svázal svou budoucnost. Dalšími hráči, kteří nedávno podepsali jsou: Abou Diaby, Henri Lansbury, Carlos Vela, Eduardo, Sanchez Watt, Alex Song, Nicklas Bendtner, Denilson, Robin van Persie, Jay Emmanuel-Thomas, Theo Walcott, Lukasz Fabianski, Aaron Ramsey a Jack Wilshere.

/arsenal.com/