Rosický připraven nastoupit proti SlovenskuTomáš Rosický
dorazil na reprezentační sraz v Praze a prohlásil, že je připravený nastoupit v utkání se Slovenskem v kvalifikaci MS 2010.

Tomáš se minulý týden vrátil po svalovém zranění do standardního tréninku s prvním týmem, ale nebyl nominován na sobotní utkání s Manchesterem United, protože Boss byl přesvědčený, že TR7 ještě není plně připravený na tak ostrý a vypjatý zápas. 

„Neměl jsem problémy a normálně trénuji s Arsenalem, cítím, že se vracím do hry. Netrénoval jsem ještě s plným nasazením, ale věřím, že budu připravený reprezentovat.“

„Mluvil jsem trenérem Wengerem a říkal mi, že mě proti Manchesteru United nevezme, protože nechce riskovat. Samozřejmě nebyl nadšený, když jsem mu řekl, že normálně pojedu na sraz. Ale chápal, že jedu, že máme zápas absolutně o všechno. V tom mi vyšel vstříc. A není důvod, abych nepřijel. Když budu stoprocentně připravený, proč bych nemohl hrát?“, svěřil se Rosický.

Bude hrát Rosický od začátku, nebo na hřiště přijde až jako střídající hráč? Jaký je jeho aktuální zdravotní stav, jak je na tom s kondicí a formou? Konzultoval Hašek jeho nominaci s trenérem Wengerem, který Rosického vede v Arsenalu?

„Tohle jsou většinou předčasné otázky. Výhodu máme ohledně Rosického v tom, že máme pět dnů na přípravu, takže při trénincích uvidíme, jak na tom Tomáš opravdu je. Čas nám prostě hraje do noty,“ řekl Hašek.

„A protože v Arsenalu normálně trénuje naplno s mužstvem, jeho zdravotní stav musí být v pořádku,“ uvedl Hašek, který v současné době působí v nelehké dvojroli: coby svazový šéf zároveň z trenérské pozice vede reprezentaci.

Rosický podle Haška nebude mít v tomto týdnu žádné úlevy, žádný individuální tréninkový plán.

„Tomáš je uzdravený a je plnohodnotným členem národního mužstva. Ale jak to s ním bude v sobotu, to se rozhodneme až ke konci týdne,“ pokračoval Hašek. „Jeho nominaci jsem s trenérem Wengerem neprobíral, konzultoval jsem ji hlavně s Rosickým. A když ten mě ujistil, že je v pohodě, povolal jsem ho.“


Hašek chápe, že Wenger z toho žádnou radost mít nemusí.

„Jako klubový trenér jsem něco podobného leckdy zažil. Hráč po zranění za klub ještě nic neodehraje a už odletí na reprezentační sraz. Ale s tím nikdo nic nenadělá. Souhlasím však, že pro klubového kouče to jednoduché není.“

/Sky Sports, iDnes.cz/