Rosický se vrátí v březnu v zápase Rezervy!

Dlouhodobě zraněný Tomáš Rosický se k profesionálnímu fotbalu vrátí v březnovém zápasu Rezervy Arsenalu.

28-letý záložník se vrátil do lehkého tréninku v pondělí ráno, a navzdory takto krátké době už si v Arsenalu dělají plány, jak pokračovat v jeho rehabilitaci.

Jednou z mnoha pracovních povinností Neila Banfielda je vytvořit jakousi spojku mezi prvním týmem Arséne Wengera a Rezervním týmem – to je něco, co nejenže usnadňuje přechod mnoha mladých hráčů do plánů francouzského manažera, ale také to umožňuje Banfieldovi (bohužel celkem často) dát prostor k rozehrání se starším a zkušenějším hráčům, kteří si prošli nějakým dlouhotrvajícím zraněním.

Anglický trenér už takto pomohl nesčetnému počtu hráčů, za všechny jmenujme dva poslední – v současnosti se do zápasového tempa v Rezervě dostávají Amaury Bischoff a především pak Eduardo da Silva.

V březnu se Rezerva doma utká s West Hamem, dále venku s West Bromwichem a Chelsea, a v některém z nich by v základní XI Banfielda měl figurovat právě Rosický. Březen je posledním měsícem Premier Reserves League, ačkoli se očekává, že po jejím skončení se odehraje několik přátelských zápasů.

/youngguns/