Rosický začíná trénovat

Záložník Arsenalu Tomáš Rosický postupuje zdárně v rekonvalescenci po operaci podkolenní šlachy.


 Již nějaký čas je v individuálním tréninku a vyhlíží okamžik, kdy se bude moci vrátit na hřiště. Na to si ale počká ještě nejméně měsíc, neboť v minulých dnech teprve začal pracovat s míčem.

Rosický absolvoval v květnu operaci, s přípravou ale mohl začít až v závěru července. Od té chvíle dostává s trenérem specialistou nohu zpět do původního stavu a těší se na chvíli, kdy se bude moci připojit ke spoluhráčům bez úlev.

„To ale ještě nějaký čas potrvá, i když rekonvalescence je v plném běhu a v minulém týdnu jsem si mohl osahat po čase také míč. Zatím ale hodně zvolna, na velké kopání mám ještě čas,“ vysvětlil Rosický.

V pondělí se vydá ke svému operatérovi na kontrolu a podle jeho spokojenosti bude trénink pokračovat. Jeho každodenní režim tak bude mít stále stejný program: cesta do tréninkového centra, kde se sice vidí se spoluhráči, ale absolvuje vlastní rozvrh. „S tím se nedá nic dělat. Musím být trpělivý a vyhlížet chvíli, kdy budu zcela zdráv, aby se nic neuspěchalo,“ řekl fotbalista.

Arséne Wenger se nechal v minulém týdnu slyšet, že podle odhadů lékařů by se Rosický mohl vrátit v polovině září.

/čtk/