Rozhovor s Fabianskim

 Lukasz Fabianski v rozhovoru pro polský sportovní denník pilka.pl hodnotí pozitivní náladu v šatně Gunners, atmosféru na Emirates Stadium a dokonce manažera Arséne Wengera…

O atmosféře v šatně:

" Cítíme se jako velká rodiny. I přesto, že Arsenal je anglický klub a barvy Albionu hájí pouze Theo Walcott a Justin Hoyte,a zbytek týmu jsou cizinci. V kabině není problém si dobře pokecat. Část týmu hovoří francouzsky, ale neznamená to, že se drží pouze spolu. Všichni jsou otevření a dobře naladěni."

O atmosféře na Emirates Stadium:

" Na Emirates Stadium je jeden malý sektor, který celý zápas pořádně fandí. I když přirovnání " kotel " bych nepoužil. Otázkou je zda se zbytek stadionu přidá nebo ne. V Londýmu není tak dlouhých songu jako např. " "Czarna eLka w kółeczku się mieni…", nebo "Dziś zgodnym rytmem biją nam…". Charakteristické pro anglické fanoušky skandování jména týmu, jména hráčů nebo manažera. Musím přiznat, když se chytí celý Emirates Stadium dělá to na mně velký dojem. Ale samozřejmě nechybí místa uplného ticha, jako například při mém první zápase proti Newcastle.

O Wengerovi:

" Wenger je neuvěřitelný klidas. Neslyšel jsem ho zatím, aby někoho sežval. Po zápase se stále usmívě, samozřejmě všichni ví, že je to pouze po vítězném. Je to chodící oaza klidu. Co se týče fotbalu neustále opakuje, abychom bez ohledu na soupeře, výsledek, stav na hřišti hráli neustále svůj fotbal a dodržovali pokyny, které jsme si řekli před zápasem. Miluje ofenzivní fotbal, když hráči si hodně mezi sebou strkají míč. A když uděláš chybu tak tě hned neseřve, protože ví, že každý dělá chyby a nebude ti vyčítat, že jsi chtěl udělat něco dobře, ale prostě ti to nevyšlo. Něco úplně jiného než v Polsku."

/ pilka.pl/