Růst Mathieua Flaminiho

Flamster se vyvinul v hráče, o jakém Arsené Wenger snil. Konečně mají Gunners středního defenzivního záložníka, který je schopen ubránit koholiv.

Výkon Mathieua Flaminiho na San Siru proti AC Milán ovšem nebyl pro žádného fanouška Arsenalu překvapením. Tento hráč se dostal do toho nejlepšího fotbalového věku, a pravidelně předvádí výkony světové extratřídy. Nesmíme zapomenout také na pár veledůležitých gólů, které letos vstřelil(vzpomeňme aspoň na jeho úžasný gól proti Newcastlu)

Když hrál Flamini na San Siru, nejvíce ze všeho připomínal fotbalistu, který ten stejný trávník zdobil se stejnou elegancí, hráče, kterého oslavovali fanoušci Rosoneri po mnoho let. Tímto mužem nebyl nikdo jiný než legendární Demetrio Albertini, elegantní záložník, se skvělým citem pro hru, a se snahou nikdy se nevzdát.

Flamini není stejně talentovaný jako Cesc Fabregas, ani není tak šikovný, jako talentovaní záložníci typu brazilce Kaká, itala Pirla, či francouze Samira Nasriho. V čem je ale vyjímečný, je jeho snaha nikdy se nevzdát. 

Jeho zápasové nasazení je fenomenální, někdy až superlidské. Po každém zápase bez pochyby opuští hřiště vyflusaný o promáčený potem, jako by celý den strávil pod sprchou. Asi se nikdy nestane legendou jako Thierry Henry či Fabergas, ale jeho snaha nikdy se nevzdat a hrdost na to, že může oblékat dres Kanonýrů, nemůže žadného fanouška Arsenalu nechat chladným.

Spolu se španělem Fabregasem vytvořil Flamster v této sézoně jednu z nejlepších dvojic středních záložníků na světě.

Flamini je hráčem, který si musel projít všemi možnými překážkami, aby nakonec získal místo v zákaldní sestavě Gunners. Když přišel do Arsenalu, na jeho místě hrál tehdy nenahraditelný Patrick Viera, kterého následně nahradil brazilec Gilberto Silva. Ten prožil vloni jednu z nejlepších sezón svojí kariéry. Jak by vůbec někoho mohlo napadnout, že by někdo mohl nahradit všemi zbožňovaného mistra světa, Gilberta?

Ale účast brazilského kapitána na Copa America tak nějak vyzněla v jeho neprospěch, a Flamini, který byl v létě kousiček od podepsání smlouvy v Birminghamu, konečně dostal příležitost ukázat svoje fotbalové kvality. Jeho dravé mládí a zkušenosti dopomohly Arsenalu k důležitým vítězstvím, a v průběhu sezóny Flamini také prokázal jistý stupeň kreativity a očividný talent, který byl zužitkovaný vševědoucím koučem Arsené Wengerem.

{mos_fb_discuss:5}