Sagna: Mohu se adaptovat na pozici stopera

Bacary Sagna si myslí, že jeho ochota učit se je důvodem jeho sebejistých výkonů, když byl vybrán na pozici středního obránce.

Kvůli zranění Thomase Vermaelena musel francouzský obránce zaplnit mezeru v srdci obrany Arsenalu na asijském tour a nyní byl na tuto pozici vybrán i v nedělním zápase Emirates Cupu proti Galatasaray.

Sagna na své ne tolik zaběhnuté pozici předvedl působivý výkon a letos se cítí mnohem silnější, než loňskou sezónu, kdy vynechal přípravu kvůli zranění.

“Jsem spokojen s přípravou. Minulou sezónu jsem byl zraněný, takže jsem žádnou přípravu neabsolvoval, a myslím si, že jste to mohli vidět na mých výkonech,“ řekl v matchday show na Arsenal Playeru.

“Nebyl jsem v takové formě, na jakou jsem zvyklý, takže jsem velmi rád, že se začíná od znova, a těším se, až letos něco vyhrajeme.“

“Má hra ne středu obrany začala už minulou sezónu,“ dodal Sagna. “Laurent Koscielny byl zraněný proti Sunderlandu, a trenér se mě zeptal, jestli bych nechtěl hrát na středu obrany, že tam nemá žádnou náhradu. Šel jsem do toho a snažil jsem si zvyknout co, nejrychleji to šlo.

“Když hrajete na odlišné pozici, tak je to na hřišti hned jiné. Je to pro mě dobře. Je to jiné, ale rád se učím.“

“Cítím se jako pravý obránce, ale někdy musím za někoho zaskočit a hrát na středu obrany. Udělám to pro klub, pro tým a také pro sebe.“

 

/Arsenal.com/