Sagna: Proč si užívám fotbal o Vánocích

Bacary Sagna nemá žádné potíže s nezvyklým programem zápasů Premier League, které zahrnují hraní o Vánocích. Naopak. Tento program se mu zamlouvá.

Ve Vánočním období Premier League Arsenal dvakrát remizoval s dvěma velkými kluby a chuť si spravil po vydřeném vítězství nad Portsmouthem.

Nicméně, Sagna si na rozvržení zápasu o svátcích a v posledních dnech roku 2008 nestěžuje a  pochvaluje si Vánoční atmosféru na tribunách.

„Musíme se s tím vypořádat,“ vyjádřil se Bacary k zápasovemu programu sezony „Vím, že v Anglii je to tradice.Jako hráč cítíte tu atmosféru z tribun, líbí se mi to. Tohle bych ve Francii rozhodně nezažil.“

Rok 2008 byl pro Sagnu jako na houpačce. Jeho první sezóna v dresu Arsenalu byla famózní a byl náležitě odměněn nominací do ´All – stars´ týmu PL, jako nejlepší pravý obránce. Na druhou stranu, přišlo vážné zranění, které si přivodil, když přispěl svým prvním gólem v dresu Gunners k porážce Chelsea 2-1. A navíc ho postihla tragická rodinná událost, když mu zemřel jeho bratr.

„Rok 2008 pro mě byl složitý“ řekl Sagna „Ale nepřemýšlím jaký bude další rok z osobního hlediska, je to jen o týmové hře. A my musíme něco vyhrát.“

/arsenal.com/