Saka zářil v úvodním zápase Anglie na MS v Kataru.

Bukayo se v úvodním utkání Anglie na MS 2022 proti Íránu trefil dvakrát a získal navíc ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Anglie si pohodlně dokráčela pro vítězství 6-2.

Saka se objevil v základní sestavě týmu Garetha Southgatea a při svém debutu se uvedl sebevědomým a energetickým výkonem. Skóre otevřel Jude Bellingham ve 35. minutě a ani ne za 10 minut vedení zdvojnásobil právě Bukayo Saka krásnou střelou z voleje po rohovém kopu Luka Shawa a přihrávce Harry Maguira.

Saka a Trippier na pravé straně skvěle kombinovali a svou spolupráci zakončili čtvrtou brankou Anglie po hodině hry. Naše mladé křídlo se dostalo do vápna, zaseklo míč a s ledovým klidem zakončilo přes obránce a gólmana Íránu do sítě.

Po svém debutu, dvou brankách a zisku ocenění pro hráče zápasu Bukayo řekl: „Nemůžu ten pocit ani popsat. Jsem tak šťastný, jsem tak hrdý. Jsem připravený vydat ze sebe 100% a dnes se to povedlo.“

Svým pátým a šestým gólem za Albion se Bukayo stal čtvrtým hráčem Arsenalu, který se prosadil na velkém turnaji. Před tím to byli Tony Adams (MS 1998), Sol Campbell (MS 2002) a Theo Walcott (Euro 2012).

Také se stal nejmladším hráčem, který při svém debutu na MS vstřelil dvě nebo více branek po Franzi Beckenbauerovi v roce 1966.

Declan Rice o Sakovi: „Je neuvěřitelné, co dokázal. Vypovídá to vše o jeho silném charakteru. Víte, co se stalo minulé léto, všichni s ním poté drželi. V Arsenalu se mu neskutečně daří. Hraje s úsměvem na tváři.“