Salibovo angažmá má další otazník. Odjede na olympiádu

Od francouzského stopera si fanoušci Arsenalu slibovali mnoho, zatím jim ale zbývají jen oči pro pláč. A ani pro příští sezónu nevypadají vyhlídky Williama Saliby nikterak zářně.

Gunners do rodáka z Bondy investovali v roce 2019 celých 30 miliónů euro, aby jej obratem poslali zpět na roční hostování k mateřskému Saint-Étienne. Zde se však začal rodit problém.

Ročník 2019/20 se v Ligue 1 kvůli příchodu koronavirové pandemie vůbec nedohrál a Saliba tak neobdržel slibovanou porci minut v dospělém fotbale. Svou výkonností pak přes léto nepřesvědčil Mikela Artetu a na podzim odehrál jen osm zápasů za tým do 23 let.

Půlroční hostování v Nice, kde odkopal 22 utkání, sice dalo všem naději na lepší zítřky, tu ale znovu podkopal sám Saliba.

S francouzským výběrem totiž odjede reprezentovat na olympijské hry do Tokia, které se začínají 23. července. Letní příprava našeho A-týmu přitom pro první várku hráčů začne už 7. července.

Myslíte si, že Saliba má i přesto šanci naskočit do rozjetého vlaku a napodruhé už se aklimatizovat na Emirates Stadium?

/arseblog.news/