Salibovo hostování v Rennes neklapne

Manažer Mikel Arteta se v posledních dnech hojně vyjadřoval na téma hostování Williama Saliby, který od svého příchodu z francouzského Saint-Étienne zatím neodehrál jedinou minutu v dresu prvního týmu. Arsenal řeší nabídky vícero zájemců, možná ten nejvážnější ale nyní ze hry vypadává. Konečná volba Rennes totiž padla na Daniela Ruganiho.

Jednání mezi Gunners a třetím týmem loňské předčasně ukončené Ligue 1 podle renomovaného francouzského zdroje RMC Sport začala už někdy na přelomu srpna a září. Severolondýnský velkoklub se s postupem času začal dohodě stále více přiklánět, všechna snaha ale vyjde vniveč.

Ještě během tohoto víkendu by měl do země galského kohouta přiletět zmíněný Rugani, jenž tak stvrdí jednoletéhostování bez opce z Juventusu Turín. Naše vedení v čele s Eduem a Vinaiem Venkateshamem se tak musí obrátit jinam. Reálnou možností zůstává vypůjčení Saliby do Německa či nižších anglických soutěží.

Původní záměr Arsenalu byl ponechat devatenáctiletého stopera v kádru, přes léto se však nepodařilo dotáhnout prodeje žádného středního obránce z nepříliš vytěžované dvojice SokratisChambers. Na Emirates Stadium tudíž momentálně počítají s celkem osmi zadáky a dalšími čtyřmi krajními beky, což je pro hybridní systém se třemi obránci skutečně hodně.