Samir Handanovic: Arsenal mě neděsí!

Gólman Udine se domnívá, že jeho tým nemusí mít ze zápasu s Arsenalem strach. Zebrette (přezdívka týmu Udine, dosl.malé zebry) mají před sebou možnost postoupit do základní skupiny nejvýše hodnocené evropské fotbalové soutěže poprvé od roku 2005 a míří k prvnímu zápasu poslední kvalifikační fáze na Emirates Stadium.

Slovinský brankář říká: „Vždycky je lepší začínat zápasem venku. Tohoto zápasu se nebojíme, v minulé sezóně jsme se v lize dobře naučili, co znamená hrát proti velkým týmům a uspěli jsme. Vždycky musíte být optimističtí. Vím, že já určitě jsem.

Nevím, jak porazit Arsenal. Hrají rychlou hru, ale jsem si jistý, že se také dostaneme do šancí. A tyto šance musíme využít, v zápase venku je důležité skórovat.“

27-letý brakář, který nedávno podepsal prodloužení smlouvy, které zaručuje jeho setrvání na Stadio Friuli do roku 2016, odmítá, že by nechal rozptylovat novinovými titulky ohledně dnešních soupeřů.

Arsenal „utrpěl“ remízu na stadionu Newcastlu a došel na konec vleklé přestupové ságy Cesca Fabregase.

Handanovic dodává: „Nezajímají mne pohádky. Na takové přemýšlení je čas po konci kariéry, ať prohrajeme či vyhrajeme, do historie se to nezapíše.

Soustředíme se na každý  zápas, o vyjímečném  významu této výzvy budeme přemýšlet až bude za námi.“

 

(Daily Mail, foto ilustrační)