Schalke – Arsenal : Čtenářské hodnocení hráčů

Hodnocení hráčů pro nás tentokrát připravil čtenář našich stránek RadaStohlik. Enjoy.

Vito – 7,5

Několikrát proklínaný italský brankář začíná pomalu prokazovat, proč měl od Arséna tolik let důvěru a proč si ho stále držel v kádru. Možná jeho osudový zápas nastal, ,,ve kterém byl trefen“ proti QPR. Výbornou poziční hrou tenkrát zachránil Arsenalu tři body a patrně mu to dodalo na sebedůvěře. Již v minulém utkání na Old Trafford předvedl několik výborných zákroků, kterými Gunners zachránil od totálního propadáku. V utkání na Schalke si počínal stejně sebevědomě, připsal si několik důležitých obtížných zákroků, kterými se prezentuje velký brankář. Při vybíhání si začíná stále více věřit, i když sem tam se ještě občas nedostatek dá nalézt. Při rozehrách působil rozhodně. I přes výborný výkon to u mě dneska na MOTM těsně nestačilo.

Bac – 6

Ještě před výkopem se opětovně objevily diskuse, proč dostává Bacary šanci, když Carl ho zastoupil výborně. Ano, souhlasím. Carl i přes kritiku a posměšky těch stejných lidí na začátku letošní sezóny obstál velice dobře a je jedním z mnoha příkladů, jak Arséne dokáže najít velké hráče za malé peníze(poté ovšem ty stejné, již velké hráče, prodává za malé peníze).  Pokud se ovšem tito dva budou pravidelně točit, může to být pro Arsenal jedině výhodou.

Bacary v samotném duelu hrál kvalitně, několikrát pořádně přibrousil, ovšem své úkoly si splnil. Možná mu někteří mohou vyčíst, kde byl při prvním gólu. Mám na to jiný názor. Bac dneska v první půli často plnil i roli záložníka, zatímco Theo se několikrát tlačil na hrot, co nejblíže Olimu. I kvůli této jeho pozici kolikrát musel na poslední chvíli pospíchat, aby stihl zablokovat domácí protihráče.

Met – 5,5

Per dneska nebyl tolik vidět jako v minulých zápasech, přesto bych opětovně vyzdvihl jeho poziční hru, se kterou se musel narodit a která nejde natrénovat. Ovšem budu ho také kárat. Při prvním gólu neuhlídal Huntelaara, ve druhém poločase v pár případech byl špatně postavený. Dneska to byl jeden ze slabších výkonů téhle sezóny.

Kos – 7,5

Dneska jsem se do poslední chvíle rozhodoval, jestli MOTM přidělím právě Koscielnymu, nebo Vitovi. Oba dva předvedli nadprůměrný výkon oproti zbytku týmu a právě těmhle dvěma můžeme poděkovat, že jsme si odvezli z Německa alespoň bod. NakoLaurent dneska totiž podal  starý dobrý výkon, na který jsme od něho byli zvyklí z minulé sezóny a na který jsme tenhle ročník tak dlouho museli čekat. Přes francouzského reprezentanta letělo nesčetné množství centrovaných míčů, které ovšem dokázal bezchybně dostat z vápna. Laurent padal do střel, chodil soupeři důrazně do těla a ukazoval, kdo je na hřišti pánem. Několikrát se pokusil i o útočné výlety, po jednom z nich se dostal Theo do velké šance, kterou ovšem zastavil offside. Snad ho gól proti Readingu posadil zpátky do sedla a bude se letos už jenom zlepšovat, jde-li to vůbec ještě.

Vermi – 4

Kapitán, který neunáší svoji roli. Role, ve které již odehrál dostatečný počet zápasů v minulosti, přesto v letošní sezóně neodehrává svůj standart. Tak lze hodnotit Thomase. Nedokážu odhadnout, jestli doopravdy cítí velkou zodpovědnost za tým, za výsledky, nebo se jedná pouze o výpadek formy, který potkal i Laurenta.  Francouzský stoper se právě dostal základní sestavy, když Arsénemu již došla trpělivost s výkony Andrého a Thomas se tak mohl posunout na levý kraj obrany. I když rychlostně na tom nebyl tak špatně, jako André v prvním zápase se Schalke či proti Manchesteru, tak se jeho výkon dá označit za slabý. Především jeho poziční hra, kolikrát nevěděl, kde má stát a minimálně dvakrát v první půli zaspal. Především díky svým spoluhráčům zůstal stav nezměněný. Vyvrcholení špatného postavení přišlo u vyrovnávacího gólu Schalke, kdy měl blokovat střílejícího hráče a na místo toho stál u brankové čáry. Lavička by Thomasovi velmi prospěla, i když posadit kapitána, to je velký oříšek. Arsenal musí doufat, že do utkání s Tottenhamem se již vrátí Kieran.

Mikel – 6,5

Dneska nebyl Mikel moc vidět, především v první půli neměl nejvíce povinností. Většina z nich se ovšem přenesla do druhého poločasu, kde musel pořádně zamakat. Zaregistroval jsem několik výborných skluzů, jednou zaskakoval dokonce za Vermiho. Kolikrát mi přijde, že když nemohou být stopeři na své místě, jejich práci odvede Mikel. Neuvěřitelně důležitý a vyspělý hráč, sice už je to klišé, ale velmi pravdivé.

Jack – 5,5

Velmi dobrou zprávou z úterního duelu je skutečnost, že Jack odehrál poprvé po vleklém zranění celý soutěžní zápas za ,,A“ .  Ačkoliv dlouhou dobu strávil na marodce, je vidět, že ze své hry neztratil vůbec nic. Jeho hbitost, technická vytříbenost, přímočarost jsou stále prvky, kterými se může chlubit. Jen je potřeba se řádně dostat do zápasového tempa. Zdálo se mi, že posledních patnáct dvacet minut už tahal nohy a byla na něm znát únava. Jacka je po zápase pochválit při dobré práci před druhým gólem, ve druhém poločase mohl přesněji nahrát Theovi, který by se jinak řítil do šance. Bohužel moc toho nestihl ukázat, protože Schalke byla na něho dneska velmi pečlivě připraveno, sám párkrát ztratil zbytečně míč. V sobotu si dá pauzu a poté se bude moci plně koncentrovat na zápas proti Tottenhamu, ve kterém by ovšem měl více krotit svoje emoce.

Santi – 5

Výkony Santiho začínají být velmi proměnlivé. Již proti Manchesteru převedl jeden poločas bez nápadu, druhý výborný. Dneska bych to víceméně pootočil. Při druhé brance krásně našel Jacka. V celém úvodním poločasu přesně nacházel své spoluhráče, pracoval na velkém prostoru, dokonce po faulu na jeho osobu dostal Matip žlutou kartu. Jenže…..na konci první půle zbytečně ztratil míč, po kterém domácí snížili. Ve druhé půlce neměl moc šancí se ukázat, Schalke většinu poločasu drželo míč na svých kopačkách a Santi již nebyl tak výrazný. Veliká škoda, že Arséne za Santiho nemá takovou náhradu, která by mu dovolila odpočinout si. Příští středu snad nebude povolán do reprezentace, aby si mohl odpočinout před šlágrem s Tottenhamem. Do konce listopadu se snad dají již dohromady Abou s Tomášem, aby mohla nastávat větší rotace v záložní řadě.

Poldi – 5,5

V úvodu zápasu hrubě chyboval, kdy přišel o míč a na konci následné akce Schalke byl až Vito. Přesto nastalo u něho zlepšení oproti minulým zápasům, kdy nebyl tolik vidět. Dneska, hlavně na úvod zápasu, se kolikrát vracel až na místo krajního obránce, jako tomu bylo při jeho výborném výkonu na Anfield Road. Jeho moment dne přišel, kdy našel skvěle hlavu Girouda při brance na 2:0. Stejně jako většina záložní řády nebyl v druhém poločase již tolik vidět.

Oli – 6

Oli jako hrotový útočník je v týmu snad nejvíce závislý na tom, jak pracuje celý tým, především záloha. Dneska se v prvním poločase ukázalo, že pokud dostane příležitost, dokáže ji využít. Při prvním gólu se výborně vyhnul offsidové pasti a unikal tak sám na brankáře, ovšem jeho neproměnění nás mohlo stát i body. Velkou pochvalu ovšem zaslouží při druhé brance. Za hranicí vápna vybojoval míč, který nahrál Podolskemu, aby si poté naběhl do vápna, kde nedal domácímu brankáři šanci. Jak prosté by se dalo říci. Giroud se během první půle dostal do pár náznaků šancí, které ovšem neměly úspěch. Opětovně výborně bojoval pro tým, vracel se na střed. Pokud bude i nadále dostávat podobné míče jako od Lukase dneska, máme se v této sezóně ještě na co těšit.

Theo – 6

Theo začal dnešní zápas velmi aktivně a byl také autorem úvodní branky Arsenalu, kdy skvěle doplňoval Girouda a při jeho neúspěšném pokusu ve vápně si poté samotný Theo udělal z brankáře Schalke dobrý den. Výborná práce. Theo se často tlačit na hrot k Giroudovi a občas to vypadalo, jako bychom hráli na dva hroty. Těžko říci, zda se jedná o pokyny z lavičky či tvrdohlavost Thea. Ve druhém poločase Podolski výborně nacentroval míč na Oliho, kam se však cpal také samotný Walcott. Kdo ví, zda přílišné chtění od Angličana nebude v budoucnosti působit problémy. V druhém poločase měl tento hráč ještě dvě příležitosti, ovšem jednu zastavil offiside. Ze druhé příležitosti měl padnout gól. Tato chyba útočníka se dá naprosto stejně hodnotit jako chyba Thomase při druhém gólu, proto nemá tak vysokou známku.

Santos, Coquelin – přišli na hřiště z čistě taktického hlediska, do podvědomí fanoušků se zapsat nestihli.