Scouting report: Hull City

Před každým zápasem Arsenalu se ptáme experta Michaela Coxe o našem příštím soupeři, nejinak je tomu tak před zápasem 3. kola FA Cupu proti Hull City, který zavítá na Emirates Stadium.

Tento víkend se ve 3. kole střetneme s Hull City, se kterým přichází opět příjemné vzpomínky na loňské finále FA Cupu – zato remíza z dřívější částí této sezóny naznačuje, že může jít o dost složitý duel.

V obou předchozích případech použil Steve Bruce obranu složenou ze tří stoperů. Přesto občas používá během roku i variantu se čtyřmi beky. V zápase na Nový Rok proti Evertonu to spíše vypadalo na rozestavení 4-4-2, kdy Hull City vyhrál 2-0. Nikica Jelavic i Abel Hernandez na hrotu útoku a Ahmed Elmohamady na pravém kraji zálohy.

Arsenal se bude muset tomuto přizpůsobit. Vytváření prostoru před třemi stopery bylo zásadní při již zmiňované výhře ve finále, zatímco při hře proti obranné čtveřici, by se měl Arsenal snažit vylákat obranu hlouběji do hřiště. Nejsou totiž nejpohyblivější a často nejsou schopni rychle znovu zaujmout své pozice.

Hull má mnoho možností do útoku. Jelavic a Hernandez vytváří slibnou spolupráci, kdy si Jelavic libuje v centrech a Hernandez poskytuje rychlost.

Gaston Ramirez by mohl nastoupit nalevo a nabíhat si ze zálohy. Jako alternativu by mohl Bruce použít Ramireze pod útočníkem, spíše Hernandezem, a posílit tak záložní řadu.

Dávalo by to i smysl, když už bude k dispozici Tom Huddlestone, který chyběl z důvodu suspendování přes Vánoce. Bývalý hráč Tottenhamu se předvádí jako hlouběji hrající tvůrce hry – jak jde vidět na Heat mapě z remízového zápasu na Emirates, Huddlestone zřídka přejde přes vlastní polovinu – rozdává spíše křížné pasy do útoku.

Nicméně Huddlestone není z nejpohyblivějších záložníků z týmu a Hull bez něj vyhrál dva ze tří zápasů. Bruce by se však mohl rozhodnout a udělat změny ve velkém.

V minulé sezóně ve třetím a čtvrtém kole při vítězství nad Middlesbrough, respektivě Southendem, vybral spíše rezervní jedenáctku, než aby dával poháru velkou prioritu. S tím jak obmění sestavu Arséne Wenger, by toto střetnutí mohlo být naprosto jinou taktickou bitvou, než na co jsme zvyklí z posledních střetnutí těchto týmů.