Senderos o své budoucnosti v Evertonu

 

 

Phillipe Senderos se dnes pro Sky Sports vyjádřil, že by po skončení sezóny chtěl podepsat s The Toffees dlouhodobý kontrakt.

 

Švýcarský reprezentant, kterému v červnu končí na Emirates smlouva, odehrál v letošní sezóně za Arsenal dvě utkání a předchozí sezónu strávil na San Siro v Miláně.

 

„V červnu mi končí s Arsenalem smlouva a myslím, že nemá cenu ji prodlužovat. Budu přemýšlet o smlouvě s Evertonem, protože když tady budu hrát a bude se dařit, tak proč ne?“

 

Senderos se současně přiznal, že sledování utkání kanonýrů z lavičky nebo z tribuny bylo pro něj velice složité a neakceptovatelné, ale že nikdy neměl žádný konflikt s Arsénem Wengerem.

 

Švýcar potvrdil, že jeho rozhodnutí bylo ryze sportovní.

 

„Wenger mne přivedl do Arsenalu, když mi bylo osmnáct let. Od té doby jsem za kanonýry odehrál přes sto zápasů a mohu Bossovi jenom poděkovat za důvěru a že ze mne udělal dobrého fotbalistu.“

 

„Poslední půlrok byl pro mne těžký, ale takové situace je nutné přijmout. Neměl jsem žádné zdravotní problémy a přesto jsem nedostával šance. Věřím ale, že v Evertonu budu pravidelně hrát a vrátím se do dobré formy“.

„Mám z hostování radost. Je to pro mne veliká šance, abych dokázal své schopnosti a získal zpět sebedůvěru.“

 

 

/Sky Sports/