Šestnáct hráčů Arsenalu povoláno

Během preprezentační přestávky bude 16 vyvolených ze sestavy Arsenalu hájit barvy svých národních týmů.

Francie: Abou Diaby, Bacary Sagna, Samir Nasri, William Gallas a Gael Clichy
Zápasy: Litva x Francie
Francie x Litva
Jako obvykle nejvíce reprezentantů pochází z naší nejpočetnější enklávy. Raymond Domenech může být s formou našich hráčů spokojen, každý z nich předvádí stabilní výkony. Les Bleus jsou v tabulce 5 bodů za Srbskem, ale mají zápas k dobru.

Pobřeží Slonoviny: Kolo Toure, Emmanuel Eboue
Zápasy:  Pobřěží Slonoviny x Malawi
Kolo Touré stabilní člen základní sestavy Arsenalu spolu se svým krajanem Emmanuelem Ebouem, odjedou hájit barvy své reprezentace. V cestě jim nebude zrovna lehký soupeř Malawi.

Chorvatsko: Eduardo
Zápasy: Chorvatsko x Andorra
Eduardo byl povolán do výběru charismatického trenéra Slavena Bilice. Eduardo, který zažil výborný comeback se zranil ale už je fit a počítá se s jeho zařazením do sestavy Chorvatska. Andorra by neměla stát Bilicove výběru v cestě.

Nizozemsko: Robin van Persie
Zápasy: Nizozemsko x Makedonie
Robin van Persie, nejlepší střelec týmu, se bude snažit navázat na střeleckou nit i ve výběru Berta van Marwijka Bastena. Ve skupině 9 zatím vyhráli tři ze tří zápasů.

Mexico: Carlos Vela
Zápasy: Mexico x Honduras
Mladičký Vela dostal důvěru od Svena-Gorana Erikssona, aby naplno mohl předvést talent, který v něm dřímá. Mexico nezažilo zrovna povedený start do své skupiny, když v lednu podlehlo výběru USA.

Wales: Aaron Ramsey
Zápasy: Wales x Německo
Wales x Finsko
Wales by se mohl díky vítězstvím nad těmito dvěma celky posunout do čela skupiny 4. Trenér John Toshack v těchto zápasech určitě využije služeb našeho mladého středopolaře.

Švýcarsko: Johan Djourou
Zápasy: Švýcarsko x Moldávie
Moldávie x Švýcarsko
Johana Djouroua čeká nelehký zápas na horké moldavské půdě. Plný počet z těchto zápasů by mohl vynést výběr Ottmara Hitzfelda do čela skupiny s číslem 2.

Polsko: Lukasz Fabiansk
Zápasy: Polsko x San Marino
Severní Irsko x Polsko
Taky naše dvojka byla povolána do svého reprezentačního výběru. Ve skupině 3 (kde je i Česká republika) je situace velmi zamotaná. Čtyři týmu z šesti mají stejný počet bodů, a to sedm.

Togo: Emmanuel Adebayor
Zápasy: Togo x Cameroon
Navzdory tomu, že Adebayor chybí v sestavě Gunners díky zranění od 8. února, byl Emmanuel povolán do reprezentace.

Dánsko: Nicklas Bendtner
Zápasy: Malta x Dánsko
Dánsko x Albánie
Dánsko se pohodlně usadilo na čele skupiny 1 navíc se zápasem k dobru. Pokud získají v následujících dvou zápasech plný počet bodů, jsou takřka jistými účastníky Mistrovství světa 2010, které pořádá Jihoafrická republika. K tomu bude určitě chtít přispět i náš útočník.

Rusko: Andrej Aršavin
Zápasy: Rusko x Ázerbajdžán
Lichtštejnsko x Rusko
Rusko zatím marně stíhá ve své skupině Němce, kteří jsou na první příčce. Guus Hiddink nečeká nic jiného než povinných šest bodů, které by je eventuélně mohly poslat do čela skupiny.

/arsenal.com/