singup4theArse .. matygol po xté

tak jako má Hans svůj diář, tak i matygol si dovolil sobě zřídit podobný .. nebude však lízt do zelího tomu Hansovému, a pokud budete mít přesto ten pocit .. tak vězte, že to nebylo ani úmyslem .. ani v mojich silách .. matyho blog bude oprášením myšlenkových pochodů tak jak si je doufám dost lidí pamatuje ze steré verze těchto stránek .. tak co tu máme k rozboru .. ?

založit si vlastní blog a být brzy slavný jako Hans jsem toužil od chvíle kdy jsem si s Hansem připil na to že na svůj příslib psát pro gunners.cz do rána nezapomene .. ale až teď, kdy mám v práci něco málo času a na netu jsem vybrouzdal pro mě jednu velkou a zásadní řekněme problematiku, tak jsem sednul a píšu ..

jenom pro novice a junior gooners připomenu .. no koukněte na tento profil, ať to sem nemusim opisovat .. díky ..

od první vteřiny kdy jsem 11.5.2005 vystoupal po schodech na North Bank a poprvé uviděl Highbury LIVE zevnitř jsem věděl že toto místo je ráj na Zemi .. ale už v tu dobu jsem věděl a nesouhlasil z cestou jakou se Arse vydal .. natáhnout cenu lupenů, natáhnout do SKY boxů milionáře a popové rádoby hvězdy, natáhnout do hlediště turisty kteří o Arse vědí kulový a maximálně si koupili v Shopu dres .. to je momentálně náše supermoderní, v den zápasu, továrna na peníze .. ze které se díky neschopnosti klubu zařídit kvalitní opatření aby se fanoušci dostali v čas domu stává v posledních minutách zápasu tribuna za brankou Příbrami .. nedůstojné, nepřípustné ..

tak v úvodu jsem trochu nakousnul o čem že bude dneska řeč .. je to atmosféra .. atmosféra která je pro mě tak důležitá když se dostanu na stadion .. atmosferu na Highbury už můžou někteří šťastlivci pouze popisovat a vynášet Bůhví kam .. ale je to pryč ..
tohle je pryč ..
{youtube}baFNflES88w{/youtube}
i tohle je pryč .. (obrazně .. jinak to samomozřejmě pořád funguje .. a bude)
{youtube}KPgk9azJq_Y{/youtube}

no ale teď už vážně k věci která mě přiměla začít psát .. existuje totiž několik více lidí kteří si nedostatků v atmosféře na Emirates všimnuli také .. narozdíl odemě umějí řádně odmala anglicky, mají dobré a správné kontakty .. a tak si můžou dovolit s tím začít něco dělat .. a ikdyž se to asi nikdy nedozvědí .. děkuju jim .. a doufám, že jejich snaha bude mít svůj výsledek ..

ty lidi se motají okolo kultovního časopisu gooner, fungují na stránkách onlinegooner.com .. + mají konexe na Redaction Group, což je velice vlivná skupina fanoušků .. kteří mimo jiné pořádaji Fancy Dress (maškarní ze kterého mi Onder určitě pošle fotky), a nebo také fantastické napisy na North BankWHL '71, ANFIELD '89, OLD TRAFFORD '02, WHL '04 .. i to je práce Redaction ..

a právě onlinegooner je zdá se momentálně velmi aktivní v jedné velké věci .. kdo zná a viděl fans Liverpoolu, ví jakou věc myslim .. je to hymna .. kterou budou fanoušci zpívat než hráči vejdou na hřiště, když budou potřebovat pomoct, a i v závěru utkání .. samozřejmě že tradice není ze dne na den, ale jsou věci které je potřeba nastartovat aby se z nich něco tradičního stát vůbec mohlo .. a já mám tušení, že oni toho jsou schopni .. a nemůžu se dočkat až to rozbalej ..

ono říci si že se bude zpívat hymna zní hezky, ale hned první zádrhel a v součastnosti diskutovaný problém je samozřejmě jakou ..

nebyl problém se shodnout na tom, že –
1 – žádný jiný tým ji nebude mít za svoji
2 – bude stará a otestovaná časem ..

no a tu je několik písniček .. (youtube)
Bridge Over Troubled Water (Simon and Garfunkel)
Can’t Help Falling In Love With You (Elvis Presley)
Danny Boy (Traditional)
He Ain't Heavy, He's My Brother (The Hollies)
I Only Have Eyes For You (Various)
Lean On Me (Bill Withers)
Over The Rainbow (Judy Garland)
Streets of London (Ralph McTell)
The Impossible Dream (Andy Williams)

ale proč ne třeba
{youtube}f9Y6ARjIL-E{/youtube}

nebo přímo od goonera ..
{youtube}IXdNnw99-Ic{/youtube}

myslim, že je zčeho vybírat .. nám neanglánum většina moc neřiká ale .. dokážu si je představit .. onlinegooner mluvil i o tom že by text běžel na obrazovce .. volba by měla proběhnout skrze net .. za spolupráce mnoha stránek o Arse po celém Světě ..

no doufám, že většína pochopila smysl článku .. je to o přístupu každého, ale vážně každého kdo kdy na stadion vleze .. jestli se někdo stydí zpívat, měl by si uvědomit, že je na fotbale a kouká na svůj milovaný klub .. měl by se ty songy naučit, materialů je spousta ..

až bude další ožehavé téma ke kterému budu chuť se vyjádřit .. tak si pak budete moci počíst .. no a pro ty kteří dočetli až sem mám jeden dárek a tím je to že zítra v dopoledních hodinách na net umístím princip jakým je možno bookovat lupeny do Rakouska ..

till then ..