Smith Rowe: Lacazette mi dodává sebedůvěru

Emile Smith Rowe říká, že pravidelné rady ze strany Alexe Lacazetta mu pomáhají budovat sebedůvěru.

19-letý hráč odehrál proti Newcastlu již pátý po sobě jdoucí zápas v Premier League a znovu předvedl velmi dobrý výkon na pozici desítky.

Asistence Smith Rowea na gól Bukaya Saky a dva góly Pierre-Emericka Aubameyanga pomohli Arsenalu zvítězit. Mladý záložník po zápase odpovídal na otázky Jamieho Carraghera a Gary Nevilla pro Sky Sports Monday Night Football.

Tohle řekl…

O příjemném druhém poločase…

Všichni jsme si ho velmi užili. Začínáme hrát jako tým. Jsme velice rádi za dnešní vítězství a tři body.

O tom, že musel čekat na své šance…

Jo. Měl jsem smůlu na zranění, ale manažer mi dal šanci a jsem za ní vděčný. Doufám, že mu dokážu splatit jeho důvěru při každé příležitosti, co se mi naskytne. Chci mu ukázat, že jsem dost dobrý na to, abych byl v týmu.

O tom jak mu pomohla hostování…

Bylo to mimořádné. Byl jsem v cizině a v Championship. Tyto zkušenosti mi velmi pomohly na hřišti i mimo něj. Mám pocit, že jsem dospěl v silnou a sebevědomou osobu. Rozhodně mi hostování pomohla na mojí cestě.

O tom, že mladíci přicházejí do týmu společně…

Všichni jsme spolu hráli od útlého věku. Samozřejmě Gabriel Martinelli přišel ze zahraničí, ale je pro nás splněný sen být na hřišti být s ostatními mladíky. Od dětství jsme to měli nalajnované, takže když jsme se společně dostali na hřiště, tak se to projevilo.

O tom, kdo mu pomohl se usadit v Arsenalu…

Myslím, že Lacazette. Hrát s ním v útoku. Cítím, že mi hodně pomohl na trávníku i mimo něj. Dává mi spoustu sebedůvěry. Jak spolu kombinujeme a hrajeme, hodně na mě mluví. Řekl bych, že na mě na hřišti mluví nejvíc ze všech.

O tom, že vytvořil deset šancí od té doby, co vešel do týmu a jen Bruno Fernandez jich měl víc…

Vzhlížím k němu jako k hráči. Jeho statistiky jsou šílené a hraje opravdu dobře. Řekl bych, že to je dobrá vizitka.

O tom, co po něm chce Arteta…

Říká mi, abych hrál svobodně, hlídal si svého hráče a byl sebevědomý. Když udělám chybu, ať pokračuji dál a neřeším to. Mít za manažera Mikela, někoho kdo hrál za klub, mi dodává sebedůvěru. Jsem šťastný, že dostávám šanci hrát.

O hraní na jeden dotyk…

Vždy jsem se snažil hrát na jeden dotek. Říkám si, že když vím co udělám před tím, než se ke mě dostane míč, proč ho neodehrát jedním dotykem. Snažím se tak hrát, co nejvíce to jde, abych nebrzdil hru.

Arseblog.com