Smith Rowe – Nikdy předtím jsem ještě nebyl vyloučen

Emile Smith Rowe si během našeho vítězství v FA Cupu nad Newcastlem prošel celou řádkou emocí v rozmezí asi půl hodiny

V poslední minutě normálního hracího času dostal červenou kartu za zjevný výpad na Seana Longstaffa, rozhodčí Chris Kavanagh to posoudil jako nebezpečnou hru.

Opakované záběry však ukázaly, že k žádnému kontaktu nedošlo, a poté, co se rozhodčí poradil s VAR, změnil své rozhodnutí a Smith Rowe zůstal na hřišti.

Pak, deset minut od začátku prodloužení, vstřelil 20letý mladík veledůležitý úvodní gól, pokračoval tak ve svém úspěšném období své formy, s ostrým zakončením od tyče.

Po zápase byl pochopitelně náš akademický produkt samý úsměv.

Zde je to, co řekl:

o jeho brance…

Byl jsem opravdu šťastný. Byla to pro mě trochu úleva, kvůli tomu, co se stalo předtím s tím vyloučením. Rozhodně to nebylo úmyslné, takže jsem rád, že jsem dal branku a prošli jsme do dalšího kola.

o jeho vyloučení…

Měl jsem velký strach. Nikdy předtím jsem nebyl v této pozici a nikdy předtím mě nevyloučili, takže jsem tomu nemohl uvěřit. Rozhodně to nebylo úmyslné, takže jsem rád, že mě neposlali pryč a že jsem mohl pokračovat.

o tom, co se v prodloužení změnilo…

Myslím, že manager nám jenom řekl, abychom pokračovali a věřili jak po celých 90 minut. Věděli jsme, že šance přijdou, takže to nás v prodloužení hodně popohánělo. Projevilo se to v tom, jak jsme pokračovali.

o tom, jak těžké bylo Newcastle překonat…

Velmi těžké. Věděli jsme, že vstup do zápasu bude těžký. Víme, že jsou to silní protivníci. Šlo jen o to je zlomit, a nakonec jsme to dokázali.

o tom, jak moc si užívá být součástí našeho znovuzrození…

Je to skvělé. Od malička jsem vždy chtěl hrát za tenhle klub. Všichni mladí hráči. Je pro nás dobré, že dostáváme příležitosti. Jsem opravdu rád, že hraji za tento klub.

o zlepšených výsledcích…

Myslím, že to jen ukazuje, jak spolu držíme. Pracovali jsme mimo hřiště a začíná se to projevovat i na něm. Jako tým se moc těšíme, že to bude pokračovat.

o tom, jak daleko můžeme v soutěži dojít…

Jsme tu, abychom to vyhráli jako loni. Chceme si trofej obhájit, takže se přesuneme do dalšího zápasu a budeme tlačit jako tým.

/arsenal.com/