Sokratis si nezahraje dva zápasy PL

Žlutá karta, kterou dostal Sokratis v prvním poločase zápasu s Evertonem, byla jeho již 10. celkově v sezóně. To pro našeho řeckého stopera znamená dvouzápasový distanc.

Kdyby se vyhl této žluté kartě, do konce sezóny by mu již tento trest nehrozil, protože uplynul termín, po kterém se tyto tresty již neudělují. Takto však bude muset vynechat pondělní výjezd na Watford a domácí utkání proti Crystal Palace.

Díky této situaci bude muset Unai Emery doufat, že se Koscielny brzy dostane z problému s nohou, který jej držel ze hry v posledních dvou zápasech. Bohužel i po zápase se trenér Arsenalu vyjádřil, že pro první zápas čtvrtfinále EL visí nad startem našeho kapitána i Granita Xhaky otazník.

Jedná se bohužel o velmi špatně načasovaný zákaz, ne však příliš nečekaný. Sokratis rád hraje na hraně a jedná se o našeho hráče s největším počtem karet.

Naše možnosti na stoperu se tak výrazně snížili a Emery zatím nevypadá na to, že by byl připraven dát šanci mladému Dinosi Mavropanosi.

Sokratis je na čtvrtek samozřejmě k dispozici a Kanonýry jistě posílí návrat Lucase Torreiry do PL po třízápasové stopce a bude tak i k dispozici pro cestu na Vicarage Road.

/arseblog.com/