Sol o důvodech odchodu z Arsenalu

 

Sol Campbell se rozhodl vyjasnit důvody svého nového odchodu z Arsenalu.

 

Mimo ryze fotbalových aspektů se Sol rozhodl i s ohledem na svou ženu Fione Barratt, která  žije spolu s rodinou na severovýchodě. Uvažuje, že ale i z fotbalových hledisek udělal dobře.

 

Po přestupu na Tyneside na bývalého reprezentanta spadla lavina kritiky. Do úvahy připadal i Sunderland a Celtic, ale oba týmy mu vytýkaly nadváhu. Hodně osob se domnívá, že Sol dezertoval z Emirates Stadium výlučně kvůli své ženě. Arsenal mu nabídl prodloužení smlouvy o rok, ale Sol ji odmítl, zdá se, ne kvůli ženě, ale ryze z ekonomických důvodů.

 

„Nemohu příliš říci o Arséne Wengerovi a o tom, jak mne získal znovu do svého týmu, ale, myslel jsem, že zůstanu déle. Byl mi nabídnut další rok s kanónem na hrudi, ale Boss má k dispozici určitý budget. Čekal jsem, uplynul měsíc a k dohodě nedošlo, stáli jsme na místě. To je vše.“

 

„Postupně se o mne začaly zajímat jiné kluby. Prvním byl Sunderland, ale tam se rozhodli pro Tituse Bramblea. Později se objevil Celtic. Je to skvělý tým, jejich nabídka byla také dobrá. Ale mezitím zájem projevil Newcastle a z mnoha důvodů se to pro mne jevilo jako nejlepší“.


„Znám Chrise Hughtona již nějaký čas a vážím si ho. Je umíněný a tvrdě pracuje na splnění svých cílů. Newcastle je ale také dobrým místem i mimo hřiště. Fanoušci jsou výborní a  je tam neskutečná atmosféra. Hrál jsem na St. James´s Parku několikrát a vždy jsem oceňoval atmosféru“.

„Nabídli mi dvouletý kontrakt a to byl ten rozhodující argument, který rozhodl pro Straky. Chci hrát a cítím, že tady budu mít více příležitostí než v Arsenalu. Nehledě na to ale přeji Arséne Wengerovi a jeho týmu a celému klubu to nejlepší, skutečně“.

/ESPN/