Song: Gervinho je schopen udělat rozdíl v zápasech

 

Záložník Arsenalu Alex Song prozradil, že vždycky věděl, že Gervinho se stane velkým přínosem pro Gunners.

Gervinhův vliv na hru Arsenalu lze nalézt už ve chvíli, kdy skóroval v přátelském zápase proti FC Köln, okamžitě ukázal, že bude nejen cenným křídelním hráčem, ale užitečný bude také jako střední útočník, pokud to bude potřeba a tak nepřekvapí, že 24-letý útočník byl nominován na ocenění Africký hráč roku.

V rozhovoru pro Official Matchday Programme se Alex Song obdivně vyjádřil na adresu Gervinha s tím, že sledoval francouzskou ligu a odhadl útočníka Pobřeží slonoviny během minulé sezóny jako toho, kdo by mohl zapadnout do týmu Arsena Wengera a to je důvod, proč není překvapen jeho fantastickým startem do sezony.

Song také zmínil, že Gervinho se zatím v šatně Arsenalu moc neprojevuje, ale mluví za něj jeho výkony na hřišti; vstřelil už dvě branky v Premier League a také se stal distributorem finálních přihrávek svým spoluhráčům, především pak útočníkovi Robinu van Persiemu.

 

Ohledně svého spoluhráče Song řekl:

 

„Doma hodně sleduji francouzskou ligu, takže jsem věděl, že v podobě Gervinha přišel velmi dobrý hráč.“

 „Vůbec nejsem překvapený, že si vede dobře a jsem si jistý, že to ještě není všechno. Není to totiž snadné přijít do anglické ligy, je těžší a náročnější.“

 „Ale zvládl to a jsem opravdu rád, když vidím, jak dokáže udělat rozdíl v průběhu hry.“

 „Gervinho je tichý chlápek, moc toho nenamluví, ale myslím, že je to normální, že nejdřív se musí rozkoukat v novém prostředí, než nám řekne něco navíc.“

 „Myslím, že momentálně se toho o něm můžete nejvíc dozvědět na hřišti.“
/thegunninghawk.com/