Song o Poháru Afrických národů

 

Alex Song se domnívá, že lednový Pohár Afrických národů nijak nepříznivě neovlivní ambice Arsenalu.

 

V minulosti byl Arsenal v době, kdy se potkává africká smetánka, výrazně oslaben.

Ztráta klíčových hráčů v rozhodující fázi sezóny může uškodit každému týmu a období nového roku není příliš vhodné k experimentům se sestavou a taktickým změnám.

Arsenal ztratí v lednu dva hráče – právě Kamerunského reprezentanta Alexe Songa a Emmanuela Eboueho z Pobřeží Slonoviny.

Londýnský rival Chelsea je na tom ještě hůře. Bude se muset odejít bez Didiera Drogby, Michaela Essiena, Obiho Mikela a Salomona Kaloua.

Song cítí, že jeho ztráta přijde Wengerovi jen vhod, jelikož bude stále moci postavit vysoce konkurenční sestavu.

“Nepřijdeme o tolik hráčů. Pokud máte příliš mnoho afrických hráčů, může to být složité. Chelsea ztratí čtyři hráče, v Arsenalu jsme pouze dva a to není tak zlé. Myslím, že máme sestavu, která to zvládne.“


“Máme kvalitní tým a jsem přesvědčený, že to Arsenal zvládne, ikdyž odjedeme na African Cup. Mě může nahradit Denilson. Nyní je sice raněný, ale doufám, že za pár týdnů bude opět hrát.“
Wenger naznačil, že se mladý Brazilec vrátí do dvou týdnů.

Arsenalu v minulosti komplikovala situaci také dvojice hráčů Emmanuel Adebayor a Kolo Toure. Ti byli ale v létě prodáni do Manchesteru city.

Song přiznal, že pokud tým ztratí takové hráče, tak je to vždy velmi složité. Věří ale, že Gunners jsou aktuálně silnější, než byli loni.


“Já vím. Ztratili jsme Kola a Adeho, ale nyní máme hráče jako Thomas, Andrey, Robin nebo Cesc, kteří jsou opravdu důležití.


“Už když začínala sezóna, tak jsme cítili, že máme opravdu silný tým. Věděli jsme, že jsme ztratili dva skvělé hráče, ale nikdo toho nelitoval.


“Pokud sledujete Vermaelena, tak musíte uznat, že je to velmi dobrý hráč. Kolo zde odvedl skvělou práci a je to skvělý hráč, ale nyní jsme rádi, že máme Thomase.

Song rovněž doufá, že se bude FIFA zabývat otázkou pořádání mezinárodních turnajů uprostřed sezóny. Stále totiž zesiluje názor, aby byl Pohár Afrických národů přesunut na léto.

“Myslím, že s tím FIFA může něco udělat, ale je to velmi složité, protože léto je v Africe velmi deštivé.

“Měli bychom najít řešení, protože pro kluby je velmi těžké, přijít o hráče na celý měsíc.

 

skysport.com