Souboj fanoušků: Chester vs. Riči.EFC

Spolu s adminem českých stránek o Evertonu vám přinášíme oba pohledy z fanouškovských základen na dnešní zápas…

Co říkáš z pohledu fanouška Evertonu na uplynulou první polovinu sezóny?

Tak začátek sezóny byl hrozný, mužstvo se sehrávalo, zbytečně ztrácelo body se slabšími soupeři. Hlavně nevyhrávalo domácí zápasy. Vše se ale zlomilo po smolné prohře na Goodison Parku s Aston Villou 2:3. Od této doby mužstvo neprohrálo osm utkání v řadě. Třešnička na dortu byla pak „dvojitá“ remíza 1:1 na Anfieldu.

Myslíš, že se máte šanci probojovat do Big 4? A když ano, na úkor koho?

Popravdě musím říct, že ne. Ať už týmy z „Big 4“ či Aston Villa mají k dispozici mnohem větší finanční možnosti, které v současném fotbale rozhodují. Já jsem maximálně spokojen s tím, že David Moyes dokázal Everton vytáhnout do lepší poloviny Premier League, v nímž se už nějaký ten pátek držíme.

Vyhovuje ti momentální řešení situace s Cahilem na hrotu, v situaci, kdy máte zraněné tři útočníky? Jak bys tuto situaci řešil ty?

Težká otázka  Cahill začal dávat po přesunu na hrot branky, ale ty většinou padali ze standartních situacích. Tim je bojovník, což mu neuvěřitelně pomáhá. Je pěkné, že mu to v útoku jde, ale až se uzdraví Saha, Vaughan a Yakubu, tak by se měl zase vrátit do zálohy. A jak bych řešil současnou situaci s útokem? Anichebe a pod ním operující Cahill.

Kdo je podle tebe nejslabším článkem vašeho týmu a kdo naopak tím nejlepším?

Takhle to určit moc nejde. Everton je skvělý jako tým, pokaždé zazáří někdo jiný. Ale asi bych řekl, že TOP 3 opory letošního kádru jsou Arteta, Cahill a Jagielka. Nejslabší článek také přesně neurčím, ale výkony mě zatím zklamal Castillo.

Jaký zápas očekáváš? Kdo si myslíš, že bude lepší a bude diktovat tempo hry?

Diktovat hru by měl Everton, jelikož je domácí tým. Bude to mít ale těžké Arsenal drží míč rád na kopačkách. Vše se bude odvíjet od průběhu hry. Jsem ale Evertonian, takže tipuje, že lepší budou Toffees a nakonec i vyhrají a oplatí tak Gunners loňskou porážku z Goodison Parku 1:4.

Jakou sestavu si myslíš, že Moyes zítra pošle na trávník?

Howard – Hibbert, Jagielka, Lescott, Baines – Osman, Fellaini, Neville, Cahill, Pienaar – Anichebe. Takto by to mělo vypadat bez Artety, u kterého je šance na start 50-50. Kdyby přeci jenom nastoupil, tak Anichebe si sedne na lavičku a Cahill se vysune úplně na hrot.

Jaký tým podle tebe letos vyhraje Premier League a jaké podle tebe letos sestoupí?

Vyhraje Machester United. V současnosti je asi nejlepším týmem v Anglii. Chelsea hraje bez systému, Liverpool má na lavičce pomatence (naštěstí) a Arsenal je nezkušený, i když ke konci by možná mohl zlobit. Co se týče sestupu, tak tam to je těžké. Tipnul bych si ale West Brom, Stoke City a asi Fulham.

Sleduješ výkony Arsenalu? Myslíš si, že má letos na to, něco vyhrat?

Sleduju Premier League, takže také Arsenal, i když mě moc Big 4 nebaví. Šanci na vítezství v PL už nejspíše nemá, větší šanci bych viděl spíše v Money League, tam je to hodně o štěstí.

Co říkáš na Fellainiho?

Na to, že přišel za takové peníze jsem mu moc nedůvěřoval. Ale určitě mě přesvědčil, stal se tahounem, střílí důležité branky, vyhrává souboje, plní si skvěle defenzivní povinnosti. Čeká ho velká kariéra. Není však podle mě zatím pro Everton nepostradatelný.

Pokud chcete vidět moje odpovědi o Arsenalu, klikněte SEM.