souhrn událostí a komentářů (nejen) po FA Cupu

AW po zápase pro SkySports, pro Arsenal.com .. Jay Simpson skoroval za Millwall .. premiera nové posily

Arsenal Wenger řekl pro SKY Sports:

Ano, Newcastle začal utkání aktivně, vytvořili si pěkné šance. Trvalo nám nějaký čas dostat utkání pod kontrolu .. to se nám podařilo až v druhém poločase a to byl hlavní důvod vstrelených branek“

Každopádně to nebylo lehké odpoledne, Kevin přivezl nabuzené mužstvo .. věřili si. V úvodu byli velice nebezpeční“

Naučili jsme se, že pokud chceš porážet týmý jako Newcastle musíš hrát dobře“

Jsem rád, že Adebayor jde stále nahoru, sezonu od sezony .. to je to co chci od každého hráče“

Malý úterní incident ponechám jako tajemství, vypořádáme se s tím v týmu .. není důvod dělat z komára ještě většího velblouda“

Arsenal Wenger řekl pro Arsenal.com

o dnešní výhře …

Ano, vyhrávat nás baví, tým si vede od začátku sezony extrémě dobře .. velice jsem nám věřil – musim Vám říci, že jsem ze zápasu moc strachu neměl. Hráli jsme proti kvalitnímu Newcastlu, na začátku si vypracovali několik příležitostí, poté jsme pomalu dostávali hru pod naší kontrolu. Druhý poločas už jsme hru ovládali .. druhý gol je zničil, určitě to byl však těžký match“

důležitost prvního gólu …

Byl to klasický zápas kde první branka má obrovskou důležitost. Skorovali jsme v době kdy jsme měli hru pod kontrolou, to bylo pro soupeře veleci těžká rána .. necítili naději na zvrat. Pokud by skorovali v první půlce, určitě by jim ta branka dala velkou naději“

o důvěře k Theovi …

Ano, samozřejmě .. cítím, že jí potřebuje. Sami jste viděli, že Theo končil utkání v lepší formě než ho začal .. roste v průběhu utkání. Theo si začíná pomalu věřit. Někdy, když hráč neodehraje dobré utkání, je třeba mu dát šanci aby věděl, že mu věříte“