Southampton FC – Arsenal FC: Preview

  

{tab=Základní info}

1.1.2013 (úterý)

18:30 (SEČ)
 
St.Mary’s Stadium

 

Probert – Ganfield,Wilkes (Jones)

  

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Možná sestava}

Do sestavy se po nemoci vrací Per Mertesacker, s týmem začínají trénovat Diaby a Santos a na marodce tak zůstává pouze Fabianski. V lednu věc neobvyklá, užívejme si ji. Navíc měli hráči týden volno před sobotním zápasem, ve kterém i díky tomu, že soupeř od sedmdesáté minuty uvadal, přehráli Newcastle 7:3.

Před námi je týden, ve kterém odehraje Arsenal dva venkovní zápasy. Nejprve míříme k ligovému utkání se Southamptonem, v sobotu nás pak ve Walesu čeká pohárový zápas se Swansea. Můžeme kalkulovat se dvěma možnostmi – Wenger využije, že je tým „v laufu“ a minimálně zasáhne do sestavy (po zápase se Swansea máme týden volno před domácím utkáním se Citizens) nebo v jednom ze zápasů udělá zásadnější změny. Pro změny se i s ohledem na týdenní pauzu po Swansea nabízí spíše toto utkání v Southamptonu.

Osobně opět čekám, že Wenger půjde cestou zmíněnou v první variantě – do sestavy se vrátí Mertesacker, možná si odpočine Sagna a nahradí jej Jenkinson, ale víc nečekám. Snad ještě Wilshere může dostat jeden týden odpočinku k dobru nebo se na hrot opět podívá Giroud a Walcott naskočí později z lavičky. Pravděpodobně se tedy na hřišti objeví zahajovací sestava ve složení Szczesny – Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs – Arteta, Wilshere, Cazorla – Oxlade-Chamberlain, Giroud, Podolski. Bude-li to jinak, rád se nechám překvapit, pokud možno příjemně.

A protože je to poslední letošní preview, dovolte malou odbočku – přeji vám do příštího roku jen to nejlepší a hodně intenzivních zážitků s Arsenalem, zvláště těch s dobrým koncem…

{tab=Southampton}

Celý název

Southampton Football club

Přezdívka

The Saints

Založen

21.11.1885 jako St.Mary´s YMA

Stadión

St.Mary´s Stadium (kapacita 32,692 )

Majitel

DMWSL 613 Limited

Předseda

Nicola Cortese

Manažer

Nigel Adkins

Soutěž

Premier League

2011-12

The Championship, 2. místo

Arsenal zahájí rok 2013 zápasem na stadiónu Southamptonu, letošního nováčka Premier League. Svatí tímto zápasem završí dvě desítky utkání v letošním ligovém ročníku. Jejich dosavadní sezóna se dá rozdělit právě na dvě dekády zápasů. V té první získali pouhé čtyři body (W1 D1 L8), v té druhé jsou zatím úspěšnější (W3 D4 L2), ale stále se motají na hranici sestupu.

Daří se zejména útočníkovi Rickie Lambertovi, který ve třiceti letech prožívá svoji první sezónu v Premier League a s 8 zásahy je nejlepším střelcem klubu. Zklamáním je zatím gólový příspěvek Jaye Rodrigueze, který přišel do klubu z Burnley za částku údajně se pohybující kolem £7 milionů, hodně nadějí klub vkládá do mladého Uruguayce Gastona Ramireze – záložníka, který do Southamptonu zamířil za £12 miliónů z italské Bologni. Postrádat z důvodu zranění v zápase s Arsenalem zřejmě budou ofenzivního záložníka Adama Lallanu, odchovance klubu, který letos vstřelil dvě branky a na dalších pět nahrál.

{tab=Match Facts}

ARSENAL

Arsenal vyhrál čtyři poslední utkání, která hrál na Nový rok

Pokud Kanonýři skórují první, neprohrají. Tak to alespoň zatím v tomto ročníku EPL platí (W7 D2 l0)

Lukas Podolski se v posledních osmi zápasech podílel na osmi gólech – čtyři vstřelil, na čtyři nahrál

SOUTHAMPTON

Z posledních pěti zápasů jen jednou vyhráli

Proti týmům z horní poloviny tabulky uhráli jen dva body z devíti zápasů

V této sezóně jen dvakrát udrželi čisté konto

ARSENAL vs. SOUTHAMPTON

Z posledních desíti domácích zápasů v Premier League Svatí porazili Arsenal jen dvakrát (W2 D3 L5)

Arsenal doma vyhrál zápas se Saints 6:1, pokud zvítězí i na St.Mary’s Stadium, bude to již pošesté, kdy Kanonýři v jednom ročníku vyhráli oba vzájemné zápasy

(BBC)

{/tabs}