Spekulovat nyní o budoucnosti by bylo chybné, míní Özil

Mesut Özil se vyjádřil k současnému tématu, kterým je prodloužení jeho smlouvy. Německý reprezentant je podle vlastních slov v Londýně velice spokojený, ačkoliv je s ,,týmem něco v nepořádku.“ Také přiznal, že jednání budou pokračovat na konci sezóny.

Pomalu to začíná být ohraná písnička, která však zazní ještě mnohokrát. Kontrakt Mesuta Özila. Bude prodloužený? Nebude prodloužený? Odejde rodák z Gelsenkirchenu do jiného klubu? Spekulace o potenciálním odchodu zesílily poté, co se dostalo na veřejnost, že smlouvy Alexise a kreativního záložníka se začnou řešit znovu až v létě. Özil pro německá média prohlásil, že o jeho budoucnosti není v současné době rozhodnuto.

,,Skutečnost je taková, že mám stále platný kontrakt v Londýně. Spekulovat nyní o budoucností by bylo chybné. Na konci sezóny proběhnou jednání, poté se uvidí. V Arsenalu a Londýně jsem ovšem velmi šťastný.“

Ve hvězdách je rovněž budoucnost Arséne Wengera, tomu by však podle posledních zpráv měla být prodloužena smlouva o další dva roky. Kolísavé výkony, nepřesvědčivé výsledky se dávají za vinu právě francouzskému kouči. I ten patří mezi viníky současné situace. Gunners pobývají na šestém místě v Premier League, z Ligy Mistrů vypadli po dvou debaklech od Bayernu Mnichov. Poslední šancí uspět v letošní sezóně tak zůstává FA Cup, ve kterém čeká londýnský celek semifinálový duel ve Wembley, kde se utká s Manchesterem City.

,,Nacházíme se v těžkém období, s týmem je jaksi něco v nepořádku,“ pokračoval osmadvacetiletý fotbalista. ,,Dostáváme mnoho branek. Možná je to dáno naší sebedůvěrou. Když se podívám na kvalitu Arsenalu, tak jsem přesvědčený o tom, že se opětovně brzy dostaneme na vítěznou vlnu.“

Özil v úvodním zápase proti Bayernu Mnichov nestartoval kvůli nemoci a zranění a rovněž chyběl v přátelském zápase své země proti Anglii, do kterého ho nepustil problém s ,,hamstringem“.

V minulosti se bývalý hráč Schalke 04 či Realu Madrid vyjádřil, že jeho setrvání v klubu bude záviset na budoucnosti Arséne Wengera. Podle jeho slov hráči stále neví, jestli trenér Gunners prodlouží smlouvu.

,,Netuším, jak se rozhodne. Na toto rozhodnutí si budeme muset počkat.“

/espn.com/