Splní se Miyaichimu vánoční přání?

Ryo Miyaichi teprve nedávno odstartoval svou kariéru v prvním týmu Arsenalu, ale očekávání, které obklopuje tohoto japonského mladíka, už je takové, že se mezi ním a fanoušky Arsenalu vytvořil opravdu příjemný vztah. Zatím se fanouškům předvedl pouze dvakrát, ale při každém doteku s míčem se od nich dočkal vlny vášnivých ohlasů.

Příběh o tom, jak se Miyaichi za pouhý jeden rok dostal ze středoškolského fotbalu v Japonsku přes Feyenoord do sestavy Arsene Wengera, stojí určitě za zdokumentování. Osmnáctiletý záložník musel být ale při čekání na svou šanci hodně trpělivý. Jedinou šancí mimo Carling Cup, na který bývá nominován, byl srpnový zápas proti Liverpoolu, kde ochutnal z lavičky atmosféru zápasu Premier League.

Na tiskové konferenci po výhře nad Boltonem, kde Ryo nastoupil na závěrečných sedmnáct minut, Arsene Wenger uvedl, že nadějný mladík bude připravený pravidelněji nastupovat kolem vánoc.

Miyaichi by měl dostávat alespoň nějakou šanci v době, kdy bude nabitý program, a hráči Arsene Wengera budou vytížení na maximum. Wenger už dříve ve svém prohlášení něco naznačil, když řekl, že Ryův rival na levé straně, Gervinho, bude reprezentovat Pobřeží Slonoviny na Africkém poháru národů. Ten se koná v období mezi jednadvacátým lednem a dvanáctým únorem.

To by mohla být šance pro Miyaichiho, jak hrát důležitou roli v týmu. V té době se totiž rozjíždí také FA Cup. Tam by měl při absenci Gervinha dostatečně zaujmout jako primární náhradník za Arshavina.

Mezitím si Miyaichi za první tým zahraje nejspíše pouze v Carling Cupu. Sobotní los teprve ukáže, jaký bude rozdíl mezi soupeři, proti kterým zatím Ryo nastoupil, a na kterého Arsenal teprve narazí.

Zatím bude také pokračovat v zápasech rezervy, kde nastoupil už čtyřikrát a podařilo se mu vstřelit jednu branku. Rezervu nyní čekají pravidelné zápasy od začátku listopadu do poloviny prosince.

Pokud se Miyaichi vyhne zraněním, která brzdila v posledních měsících jeho vývoj, tak by měl bojovat o místo v sestavě prvního týmu. S podporou, kterou si již za tu krátkou dobu, strávenou v Arsenalu, získal, by se mohl na Emirates vypracovat ve velmi populární postavu.

 

/arsenalyouth.wordpress.com/