Splněný sen – Arsenal vs. NUFC

Zdravím všechny fans Arsenalu. Nejlepšího týmu na světě. V sobotu se mi splnil sen a to výlet na Emirates Stadium.

Newcastle mně osobně přišel jako atraktivní soupeř a tak jsme s kamarádem zorganizovali výlet na gunners. Za týden a 2 dny se měl hrát zápas a my neměli nic zajištěno. Bohužel jsme nebyli registrováni na arsenal.com a nevlastnili jsme membership kartu. Tak jsem museli sáhnout trochu hlouběji do kapsy a vyhledat agenturu worldticketshop.com, která zprostředkovává zápasy i koncerty.

poznámka našeho Supporters Clubu – chlapci se rozhodli zakoupit lístky přes agenturu kvůli nedostaku času .. náš SC zajistil pro své členy tuším 6 lístků na Emirates Cup, 6 právě na NUFC, 2 na Hull, 4 na Everton a 4 na Tottenham .. a to za cenu vytištěnou na vstupence ..více info hledejte v nahoře v menu v kartě Supporters Club ..

 

Objednali jsme je ale jelikož ty karty dostanou 1-2 dny před zápasem museli jsme je poslat do Anglie ke známým, do Česka by to nestihlo dojít. Dále jsme zajistili letenky a ubytování v hostelu a pomalu se těšili. Týden utekl jako nic a v pátek jsme letěli do Gatwicku, letiště v Londýně. Odtud jsme jeli do Brightonu kde jsme u známých přebrali karty na match.

V Brightonu jsme taky přespali a ráno jsme vyrazili směr Severní Londýn. Koupili jsme celodenní busovou jízdenku a jeli na stanici Highbury. Odtud jsme se zeptali starší paní kudy na Emirates. Poradila nám a my se pomalu blížili. Před stadionem stál velký nápis Arsenal a u něj fotky asi zemřelých fans gunners. Po mostě jsme přešli ke stadionu a jenom jsme stáli a koukali na něj. Úžasný pocit. Asi po hodině jsme šli do muzea a poté do The Armoury pro nějaký ten dres a suvenýr. Zápas se blížil. Stoupli jsem si asi 30 minut před vpuštěním do arény před sektor M.

Po vstupu na stadion usedáme do sedačky a opět jsme uchváceni 8 divem světa. Hráči jsou před rozcvičkou přivítání potleskem. Stadion se pomalu zaplňuje. Ale úplně plný, je až těsne před zápasem. Zápas začal. Arsenal se vrhl do ofenzivy a nakonec jsme vyhráli 3:0, což asi víte. Dneska jsem sledoval Ebouého a Adebayora. Eboué mě překvapil a vůbec nekazil naopak vymyslel 2. gól. U Adeho jsem obdivoval obrovské zrychlení. Dokáže obejít 3 hráče jednoduchým předkopnutím míče. Pár minut před koncem stadion hučí na Bartona. Jakmile mu dal Clichy housličky stadion začal jásat a já s ním. Zápas končí a já s pocitem vítězství odcházím z Emirates a doufám, že se tady vrátím.

Stojí to zato a tak každému tento výlet doporučuji.

Mach on Tour