Sraz Gooners v roce 2009 !!!AKTUALIZOVÁNO 9.6.!!!

 

 


Datum: 27. 6. 2009

 

Místo: Bělá pod Bezdězem – sraz na náměstí u autobusových stanovišť ve 14:00


Aktualizace: K 9.6. je zaregistrováno 38 přihlášených z řad Supporters Clubu. Dále prosím věnujte pozornost změně v sekci fotbal.


I v letošním roce se sraz, alias víkend legend, uskuteční. Pořadatelem jsem já, tedy Oldřich Houba a sraz se po loňském výletu východním směrem tentokráte uskuteční více na západ, v kraji středočeském, okrese Mladá Boleslav, městě Bělá pod Bezdězem. No jóóó, už slyším ty nadávky, že proč tak daleko a v takové p….i, ale z okolí nejsem jenom já, ale i třeba jeden ze zakládajících členů fanklubu velevážený Prague Gooner a tomu by se jistě nelíbilo, kdybyste jeho kraj pomlouvali! Tímto jeho velebnost zdravím, a doufám, že se na sraz dostaví s dostatečným předstihem a dobře naladěn .

 

 

Program srazu:


Ve 14:00 se odebereme k místnímu fotbalovému stánku, kde se od cca 14:30 odehraje tradiční zápas Red Gooners vs Yellow Gooners, tentokráte pod názvem All-Star Game 2009. Je mě naprosto jasná důležitost pitného režimu při tak vrcholném sportovním výkonu a proto jsem se ujistil, že na stadionu bude dostatečný přísun plzeňské tekutiny.

 

POZOR ZMĚNA! Fotbálek bude v tělocvičně, tedy kdo chce hrát, ať si vezme s sebou sálovou obuv! Tělocvična je na dvě hodiny, pravděpodobně si dáme nějaký turnájek (družstva 5+1).

 

Po skončení sportovního klání se vydáme severním směrem, kde se po deseti minutách chůze nachází krásné koupaliště. V jeho těsném sousedství se nachází restaurace s těžko uvěřitelným jménem U Koupaliště, která bude naším domovem až do ranních hodin. Zde je připraveno pohoštění (kolena, steaky) a taktéž je zajištěn přísun místní speciality, Svijanské jedenáctky, v počtu dvou sudů. Zajištěn je rovněž DVD přehrávač a TV, takže prosím účastníky, ať dovezou nějaká ta tradiční dvdéčka. Konec je naplánován někdy v průběhu následujícího dne podle toho, jak se probereme z té opice .

 

FAQ


  1. Jak se do Královského města Bělá pod Bezdězem dostanu?

Bělá pod Bezdězem se nachází cca 15 km západně od Mladé Boleslavi po silnici číslo 38 směrem na Českou Lípu. Pokud byste jeli od České Lípy, tak je to překvapivě po silnici číslo 38 směrem na Mladou Boleslav! Autem je to z Bolky asi deset minut a od Prahy necelou hodinku.

 

Doprava autobusem: Z Prahy (Černý Most – nééééé Florenc!!!!) jede autobus ve 12:20, jenž staví v Bělé pod Bezdězem na náměstí ve 13:45.

Z autobusového nádraží v Mladé Boleslavi (nachází se od centra Mladé Boleslavi severním směrem, poblíž Škodováckého muzea, vlakové stanice Mladá Boleslav – město a je šikovně schováno za obchodním centrem) jezdí několik autobusů denně, například:

Mladá Boleslav 8:50 – Bělá pod Bezdězem 9:17 (pro ranní ptáčata)

Mladá Boleslav 12:05 – Bělá pod Bezdězem 12:38

 

Doprava vlakem: pro Goonery cestující z východu to bude asi nejschůdnější, jelikož ze všech EC a IC vlaků můžou vystoupit v Kolíně a zde přestoupit na následující spoj:

Kolín 9:47 – Bělá pod Bezdězem 10:58

Několikrát denně do Bělé pod Bezdězem zavítá i šinkanzen Českých drah jedoucí mezi Mladou Boleslaví nebo Bakovem nad Jizerou a Českou Lípou. U tohoto vlaku je však třeba míti se na pozoru a vystoupit ve stanici „Bělá pod Bezdězem – Hlavní nádraží“ neboť tento TGV staví i ve stanici Bělá pod Bezdězem – město. My cimrmanologové bychom ji nazvali Zastávka Na Mýtince. Přednostovi stanice asi vadily davy lidí a tak si postavil zastávku uprostřed lesa. Dobrodruhům, kteří by zde chtěli vystoupit, bych doporučil k alpinistické výbavě a kompasu přibalit ještě jídlo na tři dny a můžete vyrazit!

Ještě jedno upozornění pro ty, kteří by v Mladé Boleslavi chtěli přestoupit z autobusu na vlak či obráceně. Autobusové nádraží v Mladé Boleslavi se nachází v těsné blízkosti vlakové zastávky Mladá Boleslav – MĚSTO. Vlakové hlavní nádraží je odtud celkem daleko, pěšky tak hodinku. Proto bych těmto odvážlivcům doporučil vlak, jenž my, boleslavští milionáři, nazýváme Orient Express a který poměrně často spojuje tato dvě nádraží. Více informací najdete na www.idos.cz

 

  1. Jak se dostanu od vlakového nádraží v Bělé pod Bezdězem na náměstí?


a) Pěšky – od nádraží se dáš vpravo, u šraněk zahneš vlevo a půjdeš po hlavní silnici asi půl hodiny. Po dvaceti minutách bude po tvé levé ruce restaurace U Koníčka, což je doporučená občerstvovací stanice.

b) Busem od nádraží – velmi zřídka se stane, že autobus jedoucí z Mladé Boleslavi zastaví přímo u nádražní budovy.

c) Busem ze zastávky „U Červené vily“ – zde staví všechny autobusy jedoucí z Mladé Boleslavi do Bělé pod Bezdězem. K zastávce se dáš od nádraží vpravo a u šraněk opět vpravo směrem na Mladou Boleslav. Zastávku najdeš po asi 200 metrech po své levé ruce. Poznáš jí podle takového docela červeného baráku, u kterého stojí.

 

 

  1. Kde budu bydlet?

Možnosti ubytování: hotely a penziony najdeš na adrese:

http://www.penziony.cz/bela-pod-bezdezem/


Pro nenáročné doporučuji chatovou osadu:

http://www.pension-pohadka.penzion-ubytovani.eu/Bela-Pod-Bezdezem.htm

její výhoda je v tom, že je asi 150 metrů od té hospody, kde se večer ožereme, takže to snáze najdete

 


Přihlášky: Hlaste se na emailu: srazgoonersbela@hotmail.com


Každá přihláška musí obsahovat jméno a registrační číslo každého člena faklubu, kterého chcete přihlásit. Přihlášky budou brány jako závazné, tedy pokud se někdo přihlásí a posléze nedostaví, bude na něj v budoucnu pohlíženo jako na nespolehlivého člena (třeba při přidělování lístků, nebo jiných výhod).

 

 

Příklad:

Osobní číslo: 2222

Jméno: Peťka Voříšek (jakákoliv podobnost s jistým členem fanklubu je čistě náhodná!).


Žádám všechny, aby se přihlásili nejpozději do konce dubna! Na pozdější přihlášky nebude brán zřetel.

 

 

Doporučení: Pokud mě paměť neklame, loni bylo pár v Piešťanech i s rodinou na dovolené u příležitosti srazu tam zůstali o pár dní déle. I letos se to dá spojit. Okolí Bělé pod Bezdězem stojí za návštěvu, 6 km vzdálen je hrad Bezděz, 15 km je to k Máchovu jezeru a do 20 km je i Český Ráj…….a pokud je někdo fanda do aut, pak vřele doporučuji návštěvu Škodováckého muzea v Mladé Boleslavi, opravdu stojí za viděnou.