SSC Napoli 2:0 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Udělal bych pravidlo, že jaký výkon, takové hodnocení. Asi pochopíte, že psát HH po takovém zápase není pro autora úplně ideální, proto to vezmu hodně zkrátka, takový zápas si ani nezaslouží nějaké rozepsání se.

 Szczesny – 6  Dneska musel konečně něco dělat. Většinou si vedl dobře – hlavně bych vyzdvihnul jeho výběhy, v tom působí velmi jistě. Se střelami taky neměl problém. Málem asisotval Higuaínovi na gól, ten se ale hlavou netrefil. Bohužel dostal 2 góly, za které ale ani moc nemohl. Co mě ale dostalo bylo to, jak i za stavu 1:0 zdržoval. Očividně měl takové instrukce, jinak si to nedovedu vysvětlit.

 Jenkinson  5.5  Pořád není úplně jistý, ale pravá strana dnes byla poměrně v pohodě. Jednou nebezpečně zaspal a Neapol měla šanci. Když neví co s míčem, odkopne ho a nijak se s tím nepárá. Dopředu dnes stejně jako celý tým skoro nic nepředvedl.

 Mertesacker – 5  Nebyl špatný, to ale bylo ale předtím, než tým inkasoval dva góly. Na obou měl totiž celkem celký podíl právě Per a to hlavně kvůli jeho „rychlosti“. Jinak nevím, co víc napsat – ve vzduchu stejně jako kolega jistý.

 Koscielny – 6  Dominantní ve vzduchu i na zemi, dokonce ukázal, že je i slušně technicky vybavený. Ale minimálně jednou založil útok Neapole. Za góly spíš může jeho vyšší kolega.

 Gibbs – 5.5 Ani jeden z krajních beků dnes nezahrál úplně špičkově. Kieran taky občas něco ztratil a nebyl 100%. Do útoku taky nic moc nepřinesl.

 Flamini – 6  Dneska převzal Ramseyho roli, tzn. lítal všude. Dobře podržel míč a v podstatě nemám co vytknout, taky ale nic co vyzdvihnout. Aspoň se snažil a byl jeden z nejlepších.

 

 Arteta – 5 Měl vedle sebe Flaminiho a tak se občas zapojil do „útoku“, zároveň to byl snad jeho nejhorší výkon z celé sezóny (což ale pořád neznamená, že by byl úplně špatný). Dobře přenést hru stále zvládal, ale hráč jeho kalibru by si neměl dovolit dostat takhle hloupě druhou žlutou. Klidně se mohlo stát, že by kvůli němu Neapol mohla postoupit. Zkrátka zklamání.

 

 Cazorla – 5.5 Jako jeden z mála se opravdu snažil a celkem slušně bránil, pořád ale není ve formě a stále se mu nedaří co se týče útočné fáze.

 

 Rosický – 5.5  Nebylo to ono, ostatně jako u všech. Tomáš byl na můj vkus až moc nevýrazný. Na druhou stranu zase předvedl svůj krásný skluz. To je ale tak všechno.

 

Özil – 5.5  Už mě nebaví psát u všech, že to nebylo ono, takže to berte jako samozřejmost. Nechápu, proč byla naše nejkreativnější možná záloha tak nekreativní. Pár lahodných přihrávek tam sice bylo, ale na jeho úroveň jich bylo pořád málo.

 Giroud – 6   Pro mě je dnes Oli muž zápasu, zase toho moc vyhrál, rval se za každý balón a na to, že je hrot, se pohyboval na obrovském prostoru hřiště. Nebylo výjimkou, že se sbíhal až ke středním záložníkům, protože jinak by se do hry prostě nezapojil. Škoda jeho tutovky, třeba by to tým trochu nakoplo. Každopádně alespoň on nezklamal.

 

Střídající hráči

 Monreal – 6  Měl jít do hry těsně před inkasováním gólu, no ten stejně situaci nezměnil a „Monreal time“ přišel i za nepříznivého stavu Arsenalu, což mě docela překvapilo. Ani nevím, co k němu napsat, snad jen to, že si asi dobře zaběhal.

 

 Ramsey – 5  Neviditelný a nehodnotitelný.

 

Bylo jasné, že uprostřed takto nabitého programu to nebude žádná hitparáda, to ale hráče a Wengera neomlouvá za takový výsledek a předvedenou hru. Už od začátku bylo jasné, že se naši nikam nepoženou a budou si chtít v klidu pohlídat remízu. Bylo to patrné i po zveřejnění sestav, kdy jsme se dozvěděli, že bude hrát Flamini a Arteta vedle sebe. Do gólu Neapole to tedy byla naprostá nuda a nikdo se nesnažil nic vymyslet. Ale poté, co Arsenal inkasoval a Szczesny i za takového stavu neustále zdržoval, už jsem začal být opravdu naštvaný. Wenger očividně hráčům řekl, ať to prostě uhrajou jen na postup. Žádná snaha srovnat skóre či dokonce vyhrát. Nic. Potom ale nechápu, proč nemohl hrát třeba Gnabry, Vermaelen nebo Monreal v základu. Minimálně prvním zmiňovaným by Wenger nic nezkazil a snad by přidal alespoň tu dravost, která nám chyběla. Poté přišla hloupá červená a mohl z toho být velký průser. Nemusím snad připomínat naši smůlu na letošní losy (Chelsea v Capital One Cupu, Tottenham v FA Cupu a skupina smrti v Lize Mistrů), takže se můžeme těšit na Real, Barcelonu, PSG nebo Bayern (jiná možnost vlastně ani není, možné je ještě Atletico, to ale při jejich aktuální formě není žádná výhra). 

Na druhou nejde vyhrát všechno a doufám, že nám to hráči vrátí v sobotu proti City. Určitě nechci tým nějak shodit, přece jenom je takový výkon v této sezóně výjimkou.