Stan Kroenke: Fanoušci Arsenalu podepsali dopis volající po změně

Čtrnáct předních SC Arsenalu podepsalo dopis, v němž vyzvalo majitele Stana Kroenkeho, aby „znovu oživil“ klub.

Dvoustránkový dokument obviňuje „pasivního“, „nepřítomného“ Kroenkeho z používání Gunners jako „investičního prostředku“.

„Arsenal je na křižovatce. Věci se musí změnit,“ dodává dopis.

Je to poprvé, kdy se tolik fanoušků sešlo, aby vyjádřili nespokojenost s americkým miliardářem.

Naléhají na Kroenkeho, který poprvé investoval do Arsenalu v roce 2007 a majoritním akcionářem se stal v roce 2011, aby ctil závazky přijaté v dokumentu o převzetí. „Je tu zoufalá potřeba nového a dynamického vedení. Jmenování nezávislého vedení může působit jako skutečná kontrola a protiváha na majitele.“ Ideální kandidáti by měli mít fotbalové a komerční zkušenosti odpovídající potřebám fotbalového klubu v roce 2019 a v ideálním případě „Arsenal DNA“.

Skupina říká, že přístup k hráčským přestupům a platům „vypadá nekoordinovaně a zdá se, že nemá dostatek strategie“. Během utkání popisují Emirates Stadium jako „bezduché místo“, který je „zničený špatnou“ atmosférou a prázdnými sedadly.

Navrhují zdokonalit systém prodeje vstupenek a vyzývají Arsenal k podpoře iniciativ, jako je bezpečné stání na stadionech.

Dopis končí výzvou klubu, aby „okamžitě vyjasnil, že se nebudou podílet“ na navrhované evropské Super League, která je „poháněna chamtivostí“.

Gunners naposledy vyhráli Premier League v roce 2004 a v květnu prohráli finále Europa League proti Chelsea, což znamená, že nebudou v Champions League třetí sezónu v řadě.

Podepsali

Arseblog ,Arsenal Armed Forces Supporters Club, Arsenal Supporters‘ Trust (AST), Black Scarf Movement (BSM,) Highbury Library, Highbury Squad, Hugh Wizzy, Gooner Fanzine, Goonerholic, Gunners Town, Gunnerblog, Le Grove, REDaction, She Wore A Yellow Ribbon, You Are My Arsenal Blog, 7am Kick Off

/bbc.com/ /skysports.com/