Standard Liege 2-3 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

 

Počítají se hlavně body…

 

Mannone – 5,5: Žádnou práci neměl, pro balony si ale chodil dobře, nebál se jich, působil velmi soustředěně při tom páru ošemetných situacích. Předvedl psychickou kvalitu, ne však tak brankářskou. První gól se podle mě dal chytat, ale to už jsou holt kvality brankářských trojek.

Eboue – 5: Byl známý tím, že uměl vhodně podpořit ofenzivu. To se mu ale dnes vůbec nedařilo, ba co víc, opět se naplno projevila i jeho slabost v defenzivě. Častokrát si zbytečně pomáhal faulem, nebyl dnes hře prospěšný.

Gallas – 6: Zavinil penaltu, otázkou je, jestli to penalta vůbec byla. Willie hlavně při běhu podcenil vzdálenost mezi Jovanovičem a míčem, vystartoval po míči, čehož soupeř využil a pěkně se podškubl. Williemu se takové věci stávají. Zřídka, ale stávají. Ani v rozehrávce ale dneska nebyl bůhvíjaký, rozhodně bývává přesnější. Příště.

Vermaelen – 7: Dnes rozhodně lepší ze stoperské dvojice, dovolil bych si říct i o třídu. Naprostý král ve vzduchu, skvělý výběr místa ať už při standartkách či nakopávaných míčích, naprosto bez chybičky, rozehrávku nekazil. Snad až na pár zaváhání u šancí Mangaly, která stačil včas zachránit, opět dobrý výkon.

Clichy – 4,5: Opět obrovské zklamání, nejhorší hráč zápasu. Dopředu až nebývale kazil, nedal pas, míče mu odskakovaly, centry chodily brankáři do rukavic. Co je ale horší, je jeho práce dozadu. Nepoučil se z chyb z minulého zápasu a i nadále byla jeho strana extrémně průchodná, Dalmat si z něho nejednou vystřelil, přehrál ho. Hlavně ale nepochopím jeho zkrat společně s Diabym při hře 2 na 2. Takhle si hráč zkrátka nemůže dovolit propadnout.

Song – 5: I Alex byl dnes špatný. Nedostatek odebraných míčů, celkem velké procento nedohraných soubojů, až příliš si pomáhal fauly v situacích, které se ve velkoklubu prostě faulem řešit nemají. Navíc jeho rozehrávka byla doslova tristní.

Fabregas – 5,5: Naprosto pokrytý, neviditelný, bez prostoru, nulový. Kličky nevycházely, soupeř na něj byl skvěle připraven. Se střelbou taky zrovna dvakrát nechvátal, když už měl možnost, mohl situace řešit lépe. Přesto, prakticky má na kontě dvě asistence, takže statisticky svůj úkol splnil.

Rosicky – 6,5: Jeho myšlenka samozřejmě musí být pochválena, protože těch 70 minut prakticky každá vtipná akce šla z jeho režie. Přesto i on mohl některé situace řešit lépe, řešit akci centrem do vápna a čekat, jestli se tam s tím Nick popere, i to může být řešení, když to nejde. Myslím, že Rosovi se bude daleko lépe hrát s hráči jako Arshavin, Nasri apod.

Diaby – 5,5: Trápil se trápil, pak to zase vzal na sebe, vykličkoval dva soupeře, nenechal se i přes fauly odstavit od míče, počkal na náběh Nicklase a vyslal uličku. Jeho neodstavitelnost od míče je skvělá věc, bohužel je to jedna z mála věcí, která se mu zápas povedla. Jinak celkově se trápil, což ale proti zavřené obraně soupeře není překvapením. Na to je potřeba přesnosti a zároveň rychlosti přihrávek, což Abouovi chybí.

Eduardo – 5,5: Na kraji to nešlo. Ukázal že je to spíše hráč do vápna, což se taky naplno projevilo špatnou přesností centrů nebo spíše vzdušných přihrávek, kterých navíc moc nedal. Na hru na falešném křídle nemá potřebné zrychlení, před brankou a v orientaci ve vápně je mnohem lepší.

Bendtner – 6: Příkladný, příkladný týmový výkon. Celou řadu toho vyhrál, celou řadu vybojoval, jeho hra na hrotu měla i trochu šťávy, která mu v předcházejících zápasech na křídle chyběla. I přestože jsem ho na křídle chvíli viděl, dnes byla jeho úloha jasná a tu splnil. Na centru neztratil míče, dařilo se mu je i rozdávat.

Střídající hráči:

Ramsey – Přišel na hřiště a ukázal kvalitu dobrým pasem, fajn střelou, bude se lepšit, chce to čas.

Sagna, Wilshere – nehodnoceni

Typický CHL away match, kde spíš než za krásnou hru jsou všechny týmy rády za body, což by se mělo týkat i nás. Hra byla opravdu zlá, bez myšlenky, bez individuální akce, plná dle mého velmi špatně zvolených situací. Když se mělo centrovat, dávali to hráči po zemi někam do strany. Když byl Nick u strany, snažili se hráči centrovat do vápna. Hráči Lutychu se příkladně vraceli, příkladně bránili jakékoliv narážečce, byli příkladně tvrdí, čili hráli to, co na nás platí. Dnes se na nás usmálo štěstí, to štěstí, které nám v utkáních v Manchesteru chybělo.