Středeční spekulace II

 

S blížícím se lednovým přestupním obdobím vám budu pravidelně přinášet přehled spekulací i potvrzených informací o možných posilách i zvažovaných odchodech.

Thierry Henry (různé zdroje včetně arsenal.com)

I Boss připustil, že hostování legendy klubu je možností, jak vyřešit lednový odjezd Gervinha a Chamakha na Africký pohár národů. Tato možnost se ale stále pohybuje v rovině spekulací, podle zatím známých informací neproběhla žádná oficiální jednání. Každopádně i hostování v délce pouhých týdnů by bylo příjemným vánočním dárkem pro všechny fanoušky.

Matias Suarez (Insidefutbal.com)

Další možná náhrada za Afričany. Argentinský „šutér“ v Anderlechtu vyrostl za tři roky  v solidního hráče a ve 23 letech  se začíná porozhlížet po větším klubu. Letos zatím vstřelil 7 ligových gólů a přidal i 6 gólů v Evropské lize, včetně hattricku do sítě AEK Athény.

Eden Hazard (Daily Mail)

Daily Mail přináší informace o dlouhodobém přestupním cíli Arsenalu v kontextu, který neslyšíme rádi – o hráče má zájem Machester City. Na Edena se byl podívat Parick Vieira a velmi se mu líbil, Citizens tedy zvažují lednovou nabídku £30m s možností hostování do konce sezóny v Lille. O hráče ale mají i nadále zájem Arsenal, Inter Milán a Real Madrid, sám Eden Hazard prohlásil, že toto je jeho poslední sezóna v Lille. Hlavním důvodem, proč Citizens hledají kreativitu ve středu pole, je údajně nespokojenost s výkony Nasriho.

Wayne Bridge (Guardian, Mirror)

Ztráta čtyř krajních obranců a negativní výsledek prohlídky Kierana Gibbse, jehož návrat je zahalen v mlze, nutí Wengera porozhlédnout se po možnosti nabídnout hostování některému nevyužitému hráči. V úvahu přichází levý obránce Citizens, bývalý anglický reprezentant Wayne Bridge, který v plánech Roberta Manciniho dále nefiguruje. Polovinu loňské sezóny strávil na hostování ve West Hamu, letos zatím nastoupil pouze v Carling Cupu a hostování by mohlo být řešení přijatelné pro oba kluby i hráče. Rozhodnutí o případné náhradě na kraje obrany ale Wenger odkládá do okamžiku, kdy bude jasné, v jakém stavu je Gibbs.

V pondělní dávce spekulací se podíváme hlavně na možné odchody.