Stoke City 1-3 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Almunia – 7: Absolutně bez práce. Kromě vyřešení pár situací skluzem pro míč se zápasem pronudil.

Sagna – 7: Levá strana Stoke příliš nefungovala, Dozadu 100%, hodně mu usnadňovala i práce Eboueho. Dopředu Bac opět decentní. Žádný přehnaný výpady, hra povětšinou na jistotu, což mu ale koneckonců nemůžeme mít za zlé.

Campbell – 7: Určitě slabší ze stoperů, ale rozhodně ne špatný výkon, právě naopak. Je pravda, že měl místy celkem velké problémy s Fullerem. Nebál se vyvážet míč, neztrácel, zkušenost a sebevědomí z něho sálají.

Vermaleen – 7,5: Král vzduchu, jeho výskok je impozantní, v soubojích perfektní a precizní. Stoperům hodně pomáhal zbytek týmu i soupeř, ale i individuálně si vedli velmi dobře, plus tato stoperská dvojice k sobě podle mě pasuje velice dobře. Oba dva velmi silní ve vzduchu, Sol je skvělý pozičně, Thomas rychlý, oba se skvěle doplňují díky tomu, že jsou odlišní.  

Clichy – 7: Po většinu zápasu se mi velmi líbil. Ze začátku opět hořel vzadu, jen z jeho strany chodily nebezpečné přihrávky. Postupně přidal na razanci v soubojích, začal souboje vyhrávat a jeho včerejší podpora útoku byla velmi dobrá, situace vyhodnocoval adekvátně.

Song – 7: Naopak individuální výkony záložníků se mi nepozdávaly. Alex dle mě odehrál jeden z nejslabších zápasů sezony. Na začátku hned ztratil míč, u řady míčů byl pozdě, trvalo mu stejně jako celému týmu, než se rozehrál. Poté, co jsme se dostali do tlaku se i Alex dal dohromady. Měl hodně prostoru pro rozehrávku, i ke střelbě se dostal.

Ramsey – 6,5: Vezmu to asi takhle. Aaron je nebojácný, na svůj věk velmi vyhraný a sebevědomý, kreativní. A právě u toho posledního bodu bych se zastavil. Jeho pokusy hrát všechno z první končily ztrátami míčů. Kolikrát měl možnost hrát na dva doteky, ale snažil se vše urychlit a nedopadalo to slavně. Když měl prostor a možnost míč potáhnout, udělal to, za to pochvala. U jiných se říká, že by potřebovali zjednodušit hru, on by potřeboval pravý opak.

Fabregas – 8: Prvních 30 minut bylo od Cesca strašných. Když už něco vymyslel, bylo to nepřesné, popřípadě se to nesetkalo s pochopením, což už není tolik jeho chyba. Poté, co posadil centr na hlavu Bendtnera se celý tým dostal do tempa a s ním i on. Přihrávky mu začaly vycházet, hodně si točil pozice z Ebouem a oběma to celkem prospělo. Statisticky byl zápas jeho, čili MOTM.

Eboue – 7: Hodně dlouho se hledal, ale ve druhé půli se rozjel. Jeho neomylné sprinty a sbíhání od kraje do středu hřiště a následné přečíslení se musí líbit. Míče mu neutíkaly, má skvělý tah na branku, vypálil dobrou ránu, i když v ten moment mohl spíš přihrát. Pro soupeře je nebezpečný a ode mě pochvala.  

Nasri – 6: Jeho výkony jsou jako den a noc. Ve včerejším zápase krom prvních pár minut naprosto neviditelný, kličky bez překvapení, bez centrů, bez nějakého momentu, kterým by pomohl týmu. Velmi slabý výkon na hráče takových kvalit.

Bendtner – 7: Jak někteří s oblibou říkají „Tenistův oblíbenec“ si včera vybíral zajímavé momenty. Potřeboval by trochu domluvit, jeho hra může být daleko efektivnější. Jeho přínos pro tým je podle mě prostě skvělý. Při standartkách pomáhá jak jen může, ve hře pomáhá jak jen může, včera opět ukázal skvělou techniku, zpracování ze vzduchu na jedničku. Jeho největším problémem je jeho postavení. Když dobíhá míč v rohu a rozehrává, tak se musí tolerovat, že ve vápně nebude, ale pokud by opravdu chtěl, mohl by ve vápně figurovat daleko víc, včera opět hrál jako jeden z hráčů základu, nikoliv jako typický hrot. Dal gól, ve druhém má také prsty, do hry byl platný.

Střídající hráči:

Rosický – přišel na hřiště po Aaronově neštěstí a všímal jsem si, že jako jednomu z mála se ta situace nepromítla do jeho hry. Zatímco ostatní byli měkký, on do toho od začátku šel a rozdal pár ran, nebál se hrát, vše završila jeho dobrá střela, z té situace padl třetí gól.

Walcott, Eduardo – nehodnoceni

Trochu nechápu naše začátky zápasů. Začínáme velmi vlažně, AW to nazval „hra se zataženou ruční brzdou“ a já musím souhlasit. Každý z hráčů se do hry dostával až postupně, bylo trápení se na ten fotbal ze začátku koukat. Výhra je cenná, tenhle moment nás mohl při ztrátě bodů potopit nebo při výhře naopak nesmírně nabudit. Vyhráli jsme, já jsem snad poprvé v sezoně naplněn optimismem a doufám, že ve sbírání bodů teď budeme pokračovat, los k tomu máme velice ideální.

Edit – jak jste si možná už stačili všimnout, ve foru je zpátky možnost downloadu zápasů… děkujme czynovi, enjoy