Stoke City 3-1 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Tak jsme si dnes zajeli na Britannia Stadium a odhalili všechny naše slabiny…

Szczesny – 4: Když bylo potřeba seřvat některého hráče za nedodržení pokynů, neměl s tím problém, dneska se ale musel nakřičet až moc. Rozhodně bych mu vyčetl druhý gól, i když byla střela zblokovaná, tohle by prostě mít měl. Mohl bych spekulovat i nad prvním gólem, neměl tam žádnou skrumáž hráčů a pro ten míč mohl dojít, ale takové věci jsou u golmanů iindividuální. Připsal si dobrý zákrok proti střele Walterse i nějaký ten výběh.

Sagna – 4,5: Jeho nepovedené centry byly paradoxně kolikrát nebezpečnější než ty, které dává normálně. Jinak dozadu dnes moc práce neměl, i když možná mohl být důraznější před druhým gólem, kdy nechal Pennanta se otočit s míčem. Ke konci zápasu musel blokovat střelu soupeře ve vápně. Byl to od Baca takový průměrný nevýrazný zápas, přesto je prakticky nejlepším obráncem AFC, což je smutné.

Koscielny – 3,5: Stopery budu hodnotit stejně, i když Johann měl na pohled víc kiksů, tak Laurentovi dávám za vinu první gól. Nevím, koho bránil, ale před prvním gólem si Johann držel Shawcrosse a Jones měl být jasně Koscielnyho, jak se tedy nakonec mohlo stát, že Koscielny šel k Shawcrossovi a Johann měl dělat co? pro mě Laurentova hrubá chyba. Především se dnes stopeři nechali straně lehko odstavovat, neviděl jsem žádné předskakování hráčů ani nic podobného. Laurent ve druhé polovině slušně odzbrojoval soupeře, dobře jim stínil, při třetím golu se trochu zbytečně nechal vytáhnout proti míči, proti míči mimo vápno mají jít záložníci a ne stoper, potom při Waltersově střele chyběl a Jack ho nezastoupil.

Djourou – 3,5: Vůbec se mi nelíbil. Jak už jsem říkal výš, oba stopeři byli slabí a nedůrazní. Za první gól ho ale vinit nemůžu, ukazoval všem, že Jonese nikdo nehlídá, nechápu. Celkově ale ani ve hře nebyl Johann kdovíjaký, nešťastně nadzvedl střelu Pennanta. Nechápal jsem jeho pohyb při střele Walterse ze strany, toho hráče měl křižovat, ale nechal ho o 5 metrů zpátky běžícímu Gibbsovi, poslední zápasy Johanna jsou slabé, stejně jako ten dnešní.

Gibbs – 4: Začátek měl velmi slibný, nabízel se, běhal dopředu dozadu a nejen u lajny, dával nám další ofenzivní možnosti. S hrubicí při prvním gólů soupeře, kdy se uhnul letícímu míči, ale jakoby přišel útlum. Poté už nebyl tak aktivní, ale dozadu si dle mě své odehrál, nehrál špatně, situace si nekomplikoval.

Song – 3,5: Ani on nezahrál dobře. Nabídl podklouznutím tutovku soupeři, ani kvalitně neubránil svého hráče při standartce. Právě jemu dávám za vinu, že Stoke sbíral vysoké míče pro sebe a vytvářel si tak dobré šance, i když ze začátku pár hlaviček vyhrál a podílel se na neutralizování tlaku soupeře.

Wilshere – 4: Divočina od Jacka. Od začátku podrážděný, stejně jako většina nevýrazný, i když prvních pár minut měl do hry chuť. Postupně se snažil něco vymýšlet, dával pasy vzduchem za obranu, ale ty byly nepřesné. Nejspíš měl být i vyloučen. Pokud ne za zákrok, tak za tu rozmíšku, co následovala.

Ramsey – 3: Za odehraný poločas dnes ukázal jediné – hned ze začátku zápasu výborný pas na RvP. Od té doby zkrátka nic, byl neviditelný, soupeřův styl ho úplně vymazal, stejně jako celý Arsenal v první půli.

Walcott – 3: Pro mě Theo kromě jednoho dobrého centru u standardky a jednoho průniku naprosto neviditelný a nejhorší hráč zápasu společně s Ramseym. Když měl míč, vrátil ho zpátky, nebo si ho vzal sám a došel s ním až do autu, popřípadě ho ztratil při hře. Největší zklamání.

Arshavin – 4,5: I on dostal jen 45 minut jako Aaron. Hned ze začátku měl střelu, snažil se být aktivní, ale většinou narážel na blok Stoke, a tak častěji posílal míče zpátky Gibbsovi. Dostal seřváno za nedostatečné pokrytí hráče při standardní situaci. Dle mě to od něj nebyl vyloženě matný výkon na střídání, určitě se dalo uvažovat i o střídání Walcotta, ale AW se rozhodl takhle.

van Persie – 6: Na začátku zahodil tutovku, ale snad jako jediný z hráčů základu snese přísnější měřítko. Velmi dobrý na míči, hodněkrát míč podržel, dostal se k centrům. Skvěle dnes kopal rohy. Neproměnil další tutovku, ale hned vzápětí gól dal, bohužel to nestačilo, byl na to dnes skoro sám, v první půli makal prakticky jen on, ve druhé se stáhl za Chamakha a nebyl tolik ve střelecké permanenci, spíše připravoval a to tolik nešlo.

Střídající hráči:

Chamakh – 4: Opět se ukázal jako nestřelec, jeho střela na čáře vápna, která se sotva plazila a ještě k tomu letěla 5 metrů vedle, je toho důkazem. byl platný při sklepávání, pomohl pochytat pár míčů a zakládat akce, na hrota je to ale podle mě pořád málo.

Bendtner – 6: Musím pochválit a to hodně, podle mě byl velmi dobrý. Rozuměl si s míčem, snažil se dostávat ke střelám, dobrou akcí nabídl šanci Van Persiemu a koneckonců pomohl Robinovi i ke gólu, když odtáhl jednoho ze stoperů soupeře do strany a Robin dostal hodně volného prostoru. I když hrál spíš ze strany, pohyboval se často spíš na vápně či u vápna a to mu sedělo, jsem s ním spokojen.

Rosický – Ale jo, dnes ukázal určitě víc než jiní hráči na jeho pozici, snažil se dávat míče rychle od nohy, dávat kolmice, které ale přes val 9ti hráčů skoro neprocházely. Každopádně dle mě byl oživením a jsem zvědavý, jak se situace kolem něj vyvine dál, podle mě i přes slabou část sezony má co nabídnout a dneska to nebylo špatné.

Dnešní prohra je naprosto zasloužená, neukázali jsme nic, co by mělo zdobit tým z horní poloviny tabulky. Stoke na nás byl výborně připraven, využili našich slabin, naší nedisciplinovanosti a zároveň zcela eliminovali naše přednosti, soupeř byl dle mě dokonce lepším týmem a ne nadarmo jsme často slyšeli výkřiky „Boring, Boring“. Opět jsme hráli naší házenou, bez nějakého momentu překvapení a s naprosto hroznými systémovými i individuálními hrubkami. Boj o titul už byl sice v tahu, ale teď už si na 100% můžeme říct – tak třeba za rok.

See Ya