Střelba v Angole na reprezentaci Toga

alt

 

Ke strašné události došlo v Angole, kde se odehrává tento ročník Poháru národů Afriky (CAN). Autokar s reprezentanty Toga se dostal pod palbu místních separatistů, kteří již několik desetiletí vedou válku proti vládě.

 

V autokaru byl mezi jinými i bývalý hráč Arsenalu Emmanuel Adebayor, oficiální stanovisko klubu Citizens zatím hovoří pouze o tom, že útočník nebyl zraněn.

 

„Byli zranění dva lékaři a dva hráči. Všichni byli z místa střelby evakuováni“, řekl mluvčí ministra sportu Toga.

 

Podle Sky Sports.com byl postřelený reprezentační brankář Kodjovi Obilale a obránce Serge Akakpo, jeho stav je popisován jako velmi vážný.

 

Představitelé Angoly nazvali tento útok teroristickým činem. Město Cabinda, kde k útoku došlo, je terčem zájmu separatistů z důvodu nalezišť ropy.

 

Tento incident, který se odehrál pouhé dva dny před zahájením CAN, může změnit tvář celého šampionátu. Útočník Toga Thomas Dossevi nevyloučil, že reprezentace Toga opustí turnaj.

 

„Ještě jsme nepřemýšleli o žádných závěrech, ale je pravdou, že nikdo z nás tu nechce hrát“, řekl Dossevi pro L’Equipe.

 

„Stručně řečeno, nejsme schopni hrát. Stále myslíme na zraněné kolegy, viděl jsem na vlastní oči, kolik krve vyteklo na podlahu.“

 

„Nic nevíme o jejich zdravotním stavu. Víme jen, že byli převezeni do nemocnice.“

 

„Když budeme mít možnost CAN bojkotovat, uděláme to“, řekl záložník Grenoblu Romao.

 

Záložník Villans Moustapha Salifou a Emmanuel Adebayor nebyli zraněni, ale jsou z nastalé situace velice vystrašeni.

 

Togo má hrát již příští pondělí s Ghanou v prvním utkání skupiny „B“. Představitelé Africké fotbalové asociace vydali prohlášení, že nehledíc na útok se turnaj uskuteční v plánovaném termínu.

 

 

/Eurosport.yahoo.com/