VfB Stuttgart 1-3 Arsenal FC

Arsenal dnes musel otáčet vývoj zápasu, ale přesto si zajistil pohodlné vítězství 3:1 V dnešním zápase se dočkal svého debutu v dresu Kanonýrů Samir Nasri.

highlights v článku…

Miesto zápasu: Mercedes -Benz Arena
Góly: 51. Basturk – 58. Vela, 65. Bendtner, 73. Wilshere
Žlté karty:
Djourou

Zostava VfB Stuttgart: Lehmann, Tasci, Boka, Boulahrouz, Delpierre, Hilbert, Hitzlsperger(62. Rudy), Pardo (45. Basturk), Simak, Gomez (62. Morys) Marica

Zostava Arsenal: Almunia (45. Fabianski), Clichy, Djourou, Gallas, Sagna(78 Hoyte), Nasri (61. Wilshere), Denilson(85. Lansbury), Eboue(61. Ramsey),Walcott (78. Randall), Van Persie (45. Vela)(85. Simpson), Adebayor (45. Bendtner)

Všechny branky padly až ve druhé půli. Nejprve se za Stuttgart prosadil Yildiray Basturk, to ovšem Arsenal nezlomilo, a góly Carlose Vely, Nicklase Bendtnera, a Jacka Wilshera nám zajistily očekávané vítězství.

Vyjímaje Samira Nasriho se dnes na hřišti také poprvé od konce sezóny objevil Emmanuel Adebayor. V brance Stuttgartu stála podle očekávání legenda Arsenalu, Jens Lehmann.

Ten bez problémů vychytal v 11. minutě Van Persieho, který se ho snažil přehodit chytrým obloučkem, ovšem míč málo podkopl, a ten se tak ocitl přímo v rukavicích německého brankáře. Na druhé straně se pro změnu vyznamenal Manuel Almunia, který zabránil rumunskému útočníkovi, Ciprianu Maricovi, ve vstřelení branky. Poté se ke střele z 25 yardů dostal Samir Nasri, ale branku nevsítil.

V největší šanci prvního poločasu se ocitl Theo Walcott. Toho vyslal do stoprocentní šance Van Persie, ale německý veterán předvedl brilantní zákrok. O poločase pak na hřiště přišli Nicklas Bendtner a Carlos Vela.

První se ovšem z gólu radovali domácí, to když se v 51. minutě prosadil turecký hráč Basturk.

Arsenal se ale dostal zpátky do hry. Gólově se prosadil třígólový střelec ze zápasu s Burgenlandem, Carlos Vela. Gólovou asistenci si připsal Nicklas Bendtner.

Nicklas Bendtner v posledním zápase vstřelil čtyři branky, a prosadil se i dnes. Tvůrci vyrovnávacího gólu si tentokrát prohodili role, a ze vstřeleného gólu se tak v 65. minutě mohl radovat dánský útočník.

Místo Samira Nasriho poté přišel na hřiště 16-letý Jack Wilshere, který uzavřel brankový účet dnešního utkání. Mimochodem, tomuto anglickému hráči se zatím podařilo v třech přípravných zápasech nasázet obranám soupeřů už tři góly.

Největší zklamání zápasu podle gunners.cz: Výkon Emmanuela Adebayora. Kolikrát že to byl dneska v ofsajdu???

Největší pozitivum zápasu podle gunners.cz: Schopnost našich mladíků adaptovat se na fotbal té nejvyšší úrovně.