Sunderland AFC 1-1 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Když hrajeme bez útočníka, tak se nedivme, že nejsme schopni dát gól ze hry.

 

Almunia – 6: Musím se přidat k Onderovi. Almunia je dobrý golman, hodně se zlepšil, nedělá chyby, ale navíc nechytí zkrátka nic. Neviním ho z golu, který včera inkasoval. Zase na druhou stranu, opravdová špička by z 10- ti takových střel třeba 4 chytla. A to jsem za rok a 2 měsíce, co Almunia dělá jedničku, neviděl ani jednou.

Sagna – 6: Neni moc co obraně vytknout, práci prakticky neměla. Takže zase klasicky, Sagna dostával prostor k centrům, centry dával slušně, svoje úkoly plnil.

Toure – 6,5: Začal výborně, vynikajícím obranným zákrokem, když Hliník na chvíli zaspal. Všeobecně byl dneska největší lídr obrany. Jenže co na obraně hodnotit. Jindy, když nám to tolik nejde, Toure nebo Gallas vyletí až do vápna klidně několikrát za zápas, to včera udělali stopeři snad jen jednou, přitom místy jsme měli míč pod kontrolou několik minut v kuse, škoda toho, i tohle třeba mohlo udělat rozdíl.

Gallas – 6: Jednou odběhl brzo od Cisseho v domnění, že si ho Song přebírá a vznikla tak nebezpečná situace, jinak ale viz Toure.

Clichy – 5,5: Nedostal se k mnoha situacím směrem dopředu, navíc centry jsou prostě jeho slabina a asi ještě dlouho budou.

Walcott – 5,5: Nic neukázal, snad kromě jednoho náhodnýho průniku, po kterým mohl být gol uznán. Taky si asi myslí, že každej zápas obejde 4 hráče naráz, jinak se nedovedu vysvětlit, proč do nich furt chodí. A co ta přihrávka do nohy Cissemu? Tohle by se vážně stávat nemělo. Další hodnocení sepíšu až dole, chci se nad něčím pozastavit. Theo totiž podle mě neměl být vůbec v základu.

Denilson – 5: Viděl ho někdo někde vůbec kromě tý jedný slabý střely pár metrů vedle? Vůbec nic si od něj nepamatuju. Aspoň, že se nemusel dál trápit a AW ho relativně brzo sundal.

Fabregas – 7: Hrdina okamžiku. Jedinej vítěznej typ. Jedinej záložník, kterej když má trochu prostoru, tak prostě k tý střele natáhne a navíc v 80% trefí bránu. Ve hře nedostával moc prostoru, přesto se mi na poměry zápasu líbil.

Song – 6: Bylo to od něj zvláštní. Začátek měl velmi dobrej, plnil to, co se od něj očekává. Umí se v obranný fázi postavit, balony ho trefovaly. Jenže co ta rozehrávka? Co ta těžkopádnost? Fakt, že před obdrženým golem ztratil míč mu taky na hodnocení moc nepřidá. Škoda toho. Dilema, kdo má hrát vedle Fabregase pokračuje.

Van Persie – 6,5: Dozadu byl skvělej. Balony odebíral čistě, soupeře v osobním souboji o míč často přetlačil. Dopředu to ale bylo nemastný neslaný, jenže ono to taky pořádně nešlo. Podle AW měl hrát dopředu vedle Adeho, a navíc ještě bránit na levý záloze. Přitom Ade se jak pitomec furt cpe doleva. Peršan to teda díky vlastnímu spoluhráčovi měl ještě těžší. Přesto tenhle týpek je pro mě konečně jasnej základ, o čemž jsem pár zápasů zpátky pochyboval, že bude, ale probudil se.

Adebayor – 5: Snaží se pomoct rozehře, ale copak nevidí, že je to kontraproduktivní? Bože muj, když hrajeme na jednoho útočníka, tak proč se potlouká po stránách a uprostřed hřiště? A pak když konečně došel jeden centr za 10 minut do vápna, tak tam byl jen Ferdinand a Collins. Takhle to dál nejde.

Střídající hráči :

Bendtner : Přišel a hra dopředu se zvedla. Je vybavenej, jako žádnej jinej útočník u nás a v momentální formě má bejt prostě v útoku on. Všichni ale víme, že když hraje od začátku, tak to taky za moc nestojí, na druhou stranu lepší útočník než Ade by byl teďka snad i Maty 🙂

Teď k tomu, co jsem psal výše. Největší vinu za včerejšek dávám AW. Už když jsem viděl naší sestavu a sestavu soupeře, tušil jsem, že tohle nedopadne dobře. Keane celý týden prohlašoval, že potřebuje body, takže to hodně zavře. Přesto tam AW pošle Walcotta, kterej potřebuje prostor pro to, aby něco předvedl. Proto jsem zase nechtěl tolik Walcotta kritizovat, i když mohl předvést víc, stejně jako každej. Samotná hra 4-5-1 by mi tolik nevadila, kdyby soupeř ale hrál 4-4-2. Taky mi vadí, že přestože jsme byli 60 minut naprosto mimo, AW stejně jako vždy střídal až přesně kolem téhle minuty. Přitom bylo zřetelné, že útok potřebuje rozpohybovat, o což se mohl postarat Bendtner. Nasri by těch 45 minut taky udýchal. O tom, že jsme hráli 4-4-2 až nějakých 20 posledních minut ani nemluvě. Takže doufám, že AW kritizuju poprvé a naposled. Takhle prokaučovat zápas jsem od něj snad ještě neviděl.