Sunderland AFC – Arsenal FC – Key Battles

Tým Arséne Wengera se zítra utká s ctižádostivým výběrem Sunderlandu, a bude se pokoušet navázat na vítězný výkon proti Portu. Aby se tak ale skutečně stalo, bude muset bezpodmínečně vyhrát i tyto bitvy…

 

 

 

Djibril Cisse v William Gallas

Hodně fanoušků bylo překvapeno, když se dozvědělo o tom, že se Royovi Keanovi podařilo získat Djibrila Cisseho na roční hostování z Marseille. Ten zatím letos za Black Cats odehrál 5 zápasů. Některé manažery by od jeho angažování pravděpodobně odradila hráčova častá zranění, a způsoby, jakými se chová mimo hřiště, ale Roy Keane se nebál zariskovat, a zatím poskytl francouzskému útočníkovi 334 minut na hřišti, v nichž Cisse vstřelil dvě branky. Hráčovými přednostmi jsou bezpochyby síla v osobních soubojích, zrychlení a čuch na góly, což z něj činí hrozbu pro každou obranu v Premier League. Kapitán Arsenalu, William Gallas, zatím odehrál každou minutu ze zatím odehraných 6 kol. Není to jenom defenzivní hráč, ale také dokáže útočníky zásobovat přesnými centry. Letos jich zatím nasbíral 25. Jeho defenzivní schopnosti dokazuje 9 přerušených útočných akcí soupeře. Nicméně, v sobotu ze sebe bude muset 31-letý hráč dostat naprosté maximum, aby se mu podařilo ubránit bývalého útočníka Liverpoolu.

CISSE v GALLAS

 

  Djibril Cisse
William Gallas
Appearances 5 6
Minutes 334 540
Clearances 3 9
Goals 2 0
Passes completed 16 25
Passes not completed
11 5
Shots blocked 2 1
Shots off target 4 3
Shots on target 9 2
Woodwork hit 0 1
Tackles lost 0 2
Tackles won 0 2

 

Craig Gordon v Manuel Almunia

Craig Gordon i Manuel Almunia zatím odehráli všech šest utkání. Většina statistik obou brankářů je sice podobná, ale španělský gólman ve službách Arsenalu pustil za svá záda o polovinu méně gólů než skotský gólman ve službách Sunderlandu. Gordon se v roce 2007 stal nejdražším anglickým brankářem v historii, Roy Keane za něj totiž neváhal utratit 9 miliónů liber, a zatím se zdá, že tyto peníze byly investovány více než dobře. Přednosti tohoto brankáře jsou bezpochyby výjimečné reflexy, rychlost a chladná hlava v soubojích jeden na jednoho. Díky nim se Gordon stal jedním z nejzářivějších gólmanských talentů Premier League, a vzhledem k jeho věku se dá od jedničky skotského národního týmu očekávat ještě mnohem více. Je totiž známým faktem, že brankáři zrají jako víno. Jediný gól, který zatím Almunia inkasoval ze hry, mu vstřelil svou nádhernou střelou Geovanni z Hullu. Celkově zatím musel míč ze své sítě po šesti odehraných kolech lovit čtyřikrát.

GORDON V ALMUNIA

 

  Craig Gordon
Manuel Almunia
Appearances 6 6
Minutes played 540 540
Unsuccessful distribution
27 19
Successful distribution 42 41
Total distributions 69 60
Clean sheets 1 3
Goals conceded 8 4
Total saves 23 25

 

Nyron Norsworthy v Robin van Persie

Nyron Norsworthy do Sunderlandu přišel coby pravý obránce, ale Roy Keane ho pravidelně staví do středu obrany, a očividně mu důvěřuje, protože hráč zatím odehrál každou minutu ze šesti zápasů. V sobotu ho ale čeká velmi náročná práce, protože to bude pravděpodobně on, koho Keane pověří strážením Persieho. Holandský útočník se v této sezóně zatím v zápasech Premier League trefil třikrát do černého, a doufá že si na Stadium of Light přiveze skvělou formu ze střetnutí proti Portu. Robin zatím odehrál 348 minut, během nichž 22krát vystřelil na brankáře soupeře, z toho 16 střel šlo mezi tři tyče, a jedna orazítkovala tyč. 25-letý hráč v minulém kole proti Boltonu pouze odpočíval, takže je velmi pravděpodobné že ho Arséne Wenger v tomto kole postaví do základu. Nosworthy zatím na bránu soupeře nevystřelil ani jednou, a to se bude pochopitelně snažit proti Arsenalu změnit.

NOSWORTHY V VAN PERSIE

 

  Nyron Nosworthy
Robin van Persie
Appearances 5 5
Minutes played 450 348
Shots blocked 8 0
Clearances 9 1
Fouls 7 5
Goals 0 3
Passes completed 20 16
Passes not completed
10 9
Shots off target 0 13
Shots on target 0 9
Woodwork hit 0 1
Tackles won 2 0

/arsenal.com/