Super Jens ukončí po sezoně kariéru

Jens Lehman ukončí po této sezoně svou 21-letou mimořádnou fotbalovou kariéru.

 

Essenský rodák, v současnosti brankář VfB Stuttgart, zahájil svou fotbalovou kariéru v roce 1989 v Schalke 04 a za tým z Gelsenkirchenu odehrál přes 274 utkání. Po deseti letech přestoupil do AC, kde se mu však příliš nedařilo a tak se raději vrátil zpět do Německa, aby v letech 1999-2003 odehrál v dresu Borussie Dortmund 129 zápasů.

 

Jensova kariéra v Premier League v dresu The Gunners započala v roce 2003, kdy vystřídal v brance legendárního Davida Seamana a byla poznamenána nejen výraznými úspěchy, ale i kontroverzními okamžiky. Jens byl členem Invincibles a za Arsenal odehrál v Premier League celkově 147 zápasů, mnozí si při vzpomínce na léta 2003-2008 jistě vybaví nejen vynikající zákroky, ale i třeba  zbytečné vyloučení v zápase se S***s, či nešťastné vyloučení ve finále Ligy Mistrů. Pozitiva však jednoznačně převážila a Super Jens se stal skutečnou legendou kanonýrů.

 

Jens opustil severní Londýn v roce 2008, když ztratil místo týmové jedničky na úkor Manuela Almunii a vrátil se do rodného Německa.

 

{youtube}4ZkyQj2XWAU{/youtube}

 

 

/Sport.co.uk/