Supporters Club Tournament 2014

10. května se po roční pauze opět uskutečnil tradiční turnaj vybraných 32 Supporters Clubu Arsenalu.

Celý turnaj, který se hraje na Emirates Stadium, provázejí velmi striktní pravidla dotýkající se nejen samotného fotbalu (spíš antifotbalové pravidla), ale i přesného počtu účastníků( 7 hráčů + 1 nehrající manažer, kdy dva hráči musí být starší 35 let.). Patronem letošního ročníku byla jedna z legend Arsenalu Martin Keown.

32 účastníku bylo rozděleno do osmi skupin po čtyřech. Z každé skupiny postupoval pouze jeden klub. Jeden zápas ve skupině trval 8 minut. Náš Suporters club byl na losován na hřiště číslo 2 do skupiny C společně s Trelee, Švýcarskem a Manchesterem.

Výsledky:

CZ&SK – Trelee 2:2

CZ&SK – Švýcarsko 3:0

CZ&SK – Manchester 2:0

Ve čtvrtfinálovém zápase, který se hrál na 10. minut, nás čekali Maďaři. Spolehlivý výkon a klidné vítězství 1:0 nás posunulo do semifinále turnaje.

Začátek semifinále s Glouchesterem se nám příliš nevydařil. V šesté minutě jsme prohrávali 0:2. Podařilo se nám vyrovnat, ale dvě minuty před koncem přísný sudí pískl proti nám dva pokutové kopy za vstup obránce do brankoviště (jedno z podivných pravidel turnaje). Soupeř jednu z penalt proměnil. V závěrečném zoufalém tlaku jsme dokázali vyrovnat a a penaltové loterii ukopali postup do finále.

Finále, které se hrálo na 2x 8 minut a podle reportu AFC ho sledovalo 500 lidí 🙂 jsme se utkali s SC Costa Blanca. Po vyrovnaném poločase (2:2), dokázal soupeř čtyři minuty před koncem zápasu vstřelit třetí rozdílový gól. V závěrečném tlaku jsme bohužel ještě z brejku dvakrát inkasovali a finále prohráli 5:2.

Závěrečné posezení se konalo v Highbury restaurant na West Standu. Ceny předával Martin Keown a Jill Smith.

Náš Supporters Club vzorně reprezentovali manažer Hans a hráči: Matygol, Roman, Batles, Řezník, Michal, Kršo a DAN