Svět navždy opustil Peter Hill-Wood

V pátek přišla smutná zpráva. Ve dvaaosmdesáti letech zemřel dlouholetý předseda Gunners Peter Hill-Wood. Klub informaci zveřejnil na oficiálních stránkách.

Peter se připojil k vedení Arsenalu v srpnu 1962. Předsedou se poté stal v červnu 1982, kdy se musel vyrovnat se smrtí otce. Na pozici vydržel až do června 2013, v té době ho z funkce sesadily zdravotní komplikace.

Během působení v Arsenalu se klub dočkal jedinečných úspěchů. Na začátku předsednictví na místo manažera dosadil George Grahama, který zde vyhrál dva ligové tituly, FA Cup, Ligový pohár a Pohár vítězů pohárů.

Rovněž další výběr manažera byl velmi úspěšný. Nejednalo se o nikoho jiného než o Arséne Wengera, francouzský trenér se překvapivě kormidla Arsenalu ujal v roce 1996.

Wenger získal během Peterova působení pro londýnský tým třikrát Premier League a čtyřikrát FA Cup, nezapomenutelná sezóna se píše k datu 2003/2004.

Peter byl klíčovou postavou u zrodu Premier League v roce 1992, na jeho bedrech také ležel přesun z Highbury na Emirates.

Ještě před Peterem a jeho otcem na pozici předsedy byl dědeček Petera Sir Samuel Hill-Wood.

Vliv Petera a jeho rodiny na klub nemůže být přehlížený, v této těžké chvíli pro jeho nejbližší však Peter byl mužem, na kterého bude vzpomínat s velkou laskavostí. Naše myšlenky jsou s jeho manželkou Sailly a dětmi Sarah, Julianem a Charlesem.

/arsenal.com, foto: twitter.com/afcstuff/