SWANSEA CITY AFC – ARSENAL FC 0:2

 Vezeme důležité body

 Dnes odpoledne zavítají Kanonýři do Walesu, aby se pokusili vyválčit důležité vítězství na hřišti letošní vítěze Ligového poháru.

Skoro si říkám, zda má cenu sledovat zápas od první minuty. Letos se se Swans potkáváme již počtvrté, ve třech dosavadních zápasech padlo sedm gólů a šest z nich až v posledních devíti minutách zápasu. Urputná bitva do poslední minuty se dá tedy očekávat i dnes. Domácí jsou povzbuzeni ziskem první trofeje ve svojí 101-leté historii, Kanonýři mají za sebou vítězství v Mnichově, které jim sice nepřineslo postup do další fáze Ligy mistrů, rozhodně ale ukázalo, že dokážeme porazit i jeden z nejlepších týmů na současné evropské klubové scéně. Zbývá jen potvrdit, že vítězství nad Bayernem nebyla žádná náhoda. Nejlépe tak, že dnes porazíme Swansea a uděláme důležitý krok v boji o první čtverku.

Do týmu se vrací Szczesny a Vermealen, kteří si ve středu odpočinuli. K dispozici je i Monreal, který nemohl hrát Ligů mistrů kvůli startu ve stejné soutěži za Malagu. Naopak budou chybět Gibbs, Sagna, Wilshere a Podolski. Domácím se vrací po zranění Leon Britton a Luke Moore, oba by měli být v nominaci na zápas. Chybět budou zranění Chico Flores a Kemy Agustien. Konkrétní sestavy můžete očekávat přibližně hodinu před výkopem, který je v 16,00.

ARSENAL

Fabianski, Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Arteta, Diaby, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Walcott, Giroud

Náhradníci: Szczesny, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Rosicky, Ramsey, Gervinho

Swansea

Vorm, Rangel, Williams, Monk (c), Davies, Britton, de Guzman, Ki, Dyer, Hernandez, Michu

Náhradníci: Tremmel, Tiendalli, Bartley, Lamah, Routledge, Shechter, Moore