Wojciech Szczesny o zápase s Barcelonou

Brankář Arsenalu Wojciech Szczesny přiznal Arsenal TV Online, že je nemožné popsat, jak se cítil poté, co se Gunners střetli s Barcelonou ve středu v Lize mistrů.

Wojciech zahájil sezónu jako třetí brankář za Manuelem Almuniou a Lukaszem Fabianskim, ale nyní je 20-letý Arsenal číslo jedna a byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti proti Kataláncům. Ohledně zápasu byl mladík plný chvály pro své kolegy v obraně a dodal, jak se soustředil na to zůstat klidný, když Barcelona zvýšila tlak v posledních deseti minutách hry.

Na otázku, co manažer Arsene Wenger řekl hráčům v poločase, Polák odpověděl, že Boss řekl  že musejí zůstat nebezpečni v protiútocích a musí udržet hru na přihrávkách, jako tomu bylo v první polovině.

O tom, jak daleko můžou Gunnes v soutěži dojít, Szczesny uzavírá rozhovor s tím, že říká že po středečním vítězství se ukázalo, že mohou porazit kohokoliv a díky tomu věří, že můžou hrát i příští kolo nejprestižnější soutěže v Evropě.

Brankář řekl:

„Nemůžu vysvětlit, jak se cítím v tuto chvíli. Ten pocit jsem měl v hlavě, když jsme vstřelili druhý gól, bylo to prostě neuvěřitelné, pár kluků v šatně jsou asi právě ti nejšťastnější lidé na světě.“

„Pořád jsem byl klidný [na konci zápasu], vůbec jsem nebyl nervózní, myslím si, že tým hrál v defenzivě fantasticky už když jsme prohrávali, ale také když jsme museli bránit vedení.

I v poločase jsme stále věřili. Boss nám řekl, že když se dostaneme přes jejich útočnou formaci, když se vypořádáme s jejich tlakem, jsme velmi nebezpeční v protiútoku a to je to, o co jsme se snažili ve druhé polovině; opravdu jsme jen pořád hráli stejný fotbal, bránili trochu lépe a vytvořili si několik šancí. Nemyslím si, že tam byl velký rozdíl [v poločasech], jen jsme byli trochu kvalitnější.“

„Dnes jsme ukázali, že jsme schopni porazit i Barcelonu. A pokud můžeme otočit z 0-1 proti možná nejlepšímu týmu na světě, můžeme jet na Camp Nou a dostat se do dalšího kola, jsme si velmi jisti, že je to možné.“